Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Miks on vaja kaardistada Tartu linnavalitsuse teenuseid, linnavalitsus on selleks välja kuulutanud riigihanke?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tartu raekoda. | FOTO: Sille Annuk

Vastab Tartu linnasekretär Jüri Mölder:

See on osa Tartu kodulehe sisu uuendamisest. Tahame, et linna kõik avalikud teenused oleksid ühesuguselt kirjeldatud ja visualiseeritud.

Mis on praeguse kodulehe avalike teenuste puudujäägid?

Meil pole alust väita, et linna kõik avalikud teenused on olemasoleval kodulehel lihtsalt leitavad. Ka pakutavate e-teenuste hulk pole ülemäära suur.

Millal tartlaste elu siis mugavamaks läheb?

Teenuste kaardistamise hange korraldatakse kaheaastase projekti raames. Töö on väga mahukas, iga teenuse iga järk on tarvis ära kirjeldada ning siduda see teiste teenustega. Alles siis, kui see kõik on tehtud, on pilt terviklik.

Kui minna veel edasi detailidesse, võib ühest teenusest võtta teatud lõigu ja nimetada see eraldi teenuseks. Aga kõigest sellest on veel vara rääkida, täpsemalt võib midagi öelda pärast 19. veebruari, kui meil on käes riigihanke pakkumused.

Kui palju avalikke teenuseid linnavalitsus pakub?

Kaardistada on vaja paarsada teenust. Selle töö eesmärk on, et tartlased saaksid vajaliku info lihtsalt ja kiiresti kätte ning inimesed saaksid nende teenuste kasutamiseks võimalikult palju ise ära teha.

Juhtprojektina oleme juba kaardistanud arhitektuuri ja ehituse osakonna ning sotsiaalabiosakonna teenused. Pärast seda tekkis veendumus, et kogu see töö tuleb ära teha.

Tagasi üles