Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kunstlumega rajad peavad veel vastu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tänu kunstlumest rajapõhjale saab Tähtvere dendro- ja spordipargis veel mõnda aega suusarõõme nautida. Kunstlumega rajapõhjad on praegu umbes 20 cm paksused. | FOTO: Sille Annuk

Nädalapäevad pluss-  kraade ja vihmasadusid on üles sulatanud enamiku Tartumaa suusaradadest. Vastu on pidanud vaid kunstlume-  põhjaga rajad Tähtvere  puhkepargis ja Lähtel.

Tähtvere puhkepark

Uisuväljak on üles sulanud, aga suusatada kannatab veel nii dendro- kui ka spordipargi radadel. Kunstlumega rajapõhjad on umbes 20 cm paksused. Selleks et lumekahuritega kunstlund juurde toota, peaks õues olema vähemalt kaheksa-üheksa külmakraadi.

Tartumaa tervisespordikeskus

Suusatamiseks vajalikku lund pole.

Lähte ja Vedu suusarajad

Vedul enam suusatada ei saa, Lähtel on kunstlund 30–40 cm ning kolmapäevaks on sinna plaanitud ka võistlused. Lumekahurid saaks tööle panna miinus viie kraadi juures.

Vooremäe terviserajad

Suusatada enam ei kannata, kuid radade jääpõhi on siiski veel säilinud, nii et piisaks ka väiksemat sorti lumesajust, et rajameister saaks uued rajad sisse lükata. Vooremäel on radu kaheksa kilomeetrit, neist 4,5 kilomeetrit on ka valgustatud. Praegu on suusatajate asemel radadel liikumas jalgratturid, jooksjad ja niisama jalutajad.

Kambja terviserajad

Viis kilomeetrit loodusliku lumega radu on kõik ära sulanud.

Tõrvandi parkmetsa suusarajad

Loodusliku lumega suusarajad püsisid kaks nädalat, nüüdseks on nendega ühel pool. Toredast liuväljakust on järele jäänud vaid pori.

Väljaspool Tartu maakonda on endiselt heas seisus Tehvandi kunstlumega kolme kilomeetri pikkune rada, lume paksus rajal on 30–40 cm. Samasugune suusatamist võimaldav olukord on ka Mammaste tervisespordikeskuse 2,5-kilomeetrisel ringil, kus peeti nädalavahetusel Eesti meistrivõistlusi.

Kuutsemäe puhkekeskus

Mäesuusatajatele on avatud kõik kaheksa nõlva.

Väikse Munamäe suusakeskus

Lumekiht nõlvadel on viimaste vihmade järel kriitiliselt õhukeseks sulanud, mistõttu nädala esimesel poolel on mägi suletud. Et nädala teiseks pooleks prognoositakse miinuskraade, loodetakse lund juurde toota ning neljapäevast peaks nõlvad taas avatud olema.
-------------------------

Tartu maratoni rajal pole lumest jälgegi

Tartu maratoni stardini on jäänud ligikaudu kolm nädalat. Suusapeo toimumiseks kõige vajalikumat komponenti ehk suusarada paraku aga praegu peaaegu polegi.

Laupäeval tehtud pildid raja Elva-poolsest otsast näitavad, et möödunud nädala sula on Tartu maratoni raja hävitanud. Samas leiavad korraldajad ka tänases seisus midagi positiivset: enamikul metsavahelistel lõikudel on säilinud jäine põhi, mis muudab uue lume lisandumise korral korraliku suusaraja tegemise palju lihtsamaks.

«Kui jäine põhi jääks rajale alles ka sulaperioodide lõpuks, siis on meil vaja minimaalselt 20 cm lund ning 48 tunni pärast on rada taas olemas,» ütles võistluste direktor Indrek Kelk.

Kogu korraldustiim jätkab endiselt ettevalmistustööd ja rajameistrid on valmis reageerima kohe, kui ilm meile sõbralikuma külje tagasi pöörab. Tuleb lihtsalt loota ja oodata.

Et selline optimism ootamatuks ilmamuutuseks ja lumesajuks täiesti alusetu ning rumal sinisilmsus pole, on Indrek Kelgu sõnul kinnitanud nii selle talve senine kulg kui ka eelmistel talvedel talletatud pikaajalised kogemused. (TPM)

Tagasi üles