Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Politsei kahtlustab hotell Bernhardi süütamist

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Otepää spaahotellist Bernhard jäi tulekahju järel alles vaid varemed. | FOTO: Margus Ansu

Trööstitud varemed ja elamukvartalis veel praegugi tunda olev kärsahais on kõik, mis pea üheksa aastat Otepääl tegutsenud spaahotellist Bernhard järele jäi. Politsei kahtlustab süütamist.

Teisipäeva õhtupoolikul süttinud hoone hotelliosast on järel vaid toekad betoontalad, millele ehitis toetus. Hoone spaaosa seisab küll püsti, kuid sellegi katus ja seinad on põlenud.

Häirekeskus sai tulekahjust Valga maakonnas Otepää linnas Kolga teel asuvas hotellis teate teisipäeval kell 17.14. Juba teate saamise ajal olid kahekorruselisest hoonest leegid väljas, ütles päästeamet. Inimesi majas ei olnud.

Automaatsüsteem aidanuks

Tulekahju aidanuks märksa varem avastada automaatne tulesignalisatsioon, mis oli hotellis ka olemas. Paraku polnud see ühenduses häirekeskusega.

Lõuna päästekeskuse pressiesindaja Marek Kiik märkis, et tulekahjust teavitamise süsteem on häirekeskusega otseühenduses neil hotellidel, kus on üle 100 majutuskoha. Bernhardil oli ööbimiskohti 72, mis ei nõua elektroonilist sidet häirekeskusega.

Mitukümmend meetrit pikk hotellihoone oli leekides ning temperatuur väga kõrge. Päästjad üritasid ka suitsusukeldumist, et summutada leeke seestpoolt, kuid see osutus võimatuks. Kiiresti said tühjaks päästeautode veepaagid. Õnneks asub hotelli kõrval orus tiik, mille jäässe raiuti augud ning kustutamine jätkus.

Kahekorruselist maja ei õnnestunud päästa. Küll suudeti ära hoida tule levik kõrvalasuvatele majadele ja kõrvalhoonetele ning katlamajas asuvatele kütusemahutitele.

Tule levikule seati piir kella 21.30 paiku, kuid kustutamine lõppes alles öösel kell 2.33. Üks päästja tõmbas kustutustööde käigus kopsudesse vingu ning vajas arstiabi.

Millest võis tuli alguse saada, selle kohta päästjad oletusi teha ei soovinud ja ütlesid, et seda uurivad oma ala eksperdid. Et aga terve hotell, kus tubade vahel olid kivist vaheseinad ja seintel kipsplaat, niimoodi maha põleb, seda pidasid nad veidi müstiliseks.

Uurimine politsei käes

Millest täpsemalt tuli alguse sai, uurib nüüd edasi politsei. «Meie anname oma materjalid üle,» sõnas Marek Kiik.

Politsei alustab tulekahju uurimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb süütamist, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina. Süütamine on ka süttimispõhjuse esialgne versioon, mida tulekahjueksperdid  kontrollima hakkavad. Välistada muidugi ei saa, et uurimise käigus versioon muutub, lisas Kostina.

Hotelli töötajad pakkisid eile hommikul nukralt kokku esemed, mis tulest puutumata olid jäänud, ning viisid need kindlamasse kohta.

Kas omaaegse autoremonditehase suvila asemele rajatud spaahotell ka uuesti sünnib, selle kohta ei õnnestunud Tartu Postimehel eile Bernhard SPA Hotell OÜ juhatuse liikmelt Madis Mutsolt teavet saada.

Kolme töötajaga ettevõttel on riigi ees maksuvõlga 728 eurot (Lõik parandatud! Varasema informatsiooni järgi maksuvõlga polnud). Eelmise aasta majandustulemuste aruande peab ettevõte esitama 1. juuliks, tunamullu kasvas ettevõtte käive 50 protsendi võrra, 204 930 euroni, millest kasum oli 6009 eurot. Jaotamata kasumit on ettevõttel kogunenud 10 755 eurot.

Eile suleti ka Bernhard spaa veebileht. Naabrite kinnitusel viimasel ajal maja juures enam väga vilgast tegevust näha ei olnud, kuid asutus töötas.

Pikemalt saab hotellipõlengust lugeda Tartu Postimehest.

Tagasi üles