Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Trummar reklaamib Kanaaridel Eestit

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Dmitri Kostin palus oma tuttaval fotograafil Charlie Jamesil ennast pildistada Gran Canaria saare edelaosa rannalinnas Puerto Ricos trummide taga nii, et fotol on ka tema kaitseinglist abikaasa Liida. | FOTO: Erakogu

Musttuhat pulka neljakümne aastaga trummide taga pilbasteks tagunud tartlase Dmitri Kostini muusikuelus on kaks tippaega. Üks oli aastal 1985 Gunnar Grapsi Grupis ja teine on just praegu. Kuid tema nüüdset mängu ei saa kuulata Tartus. Tuleb lennata Kanaaridele.

1985. aastal tehtud pildil on ansambel Gunnar Grapsi Grupp koosseisus Dmitri Kostin (ülal vasakult) ja Gunnar Graps ning Jaanus Raudkats (all vasakult), Sulev Kuusik ja Endel Jõgi. | FOTO: Erakogu

Dmitri Kostin ehk Dick on oma peatuspaigaks valinud Aafrika looderannikust vaid sadakond kilomeetrit eemal asuva arhipelaagi suuruselt kolmanda saare Gran Canaria.

Puerto Rico baaris

Mõnedki turistid astuvad sisse Gran Canaria edelaosas paikneva rannalinna Puerto Rico baari Shamrock, mida peab iirlane Tony Byrne koos abikaasaga. Baariomanik mängib ise kitarri ja klahvpille, iirlanna Norma Jean Bracken laulab ja kuubalane Ricardo Minaberriet puhub saksofoni.

«Ja mina olen live-show-drummer, kes lõbustab rahvast ja teeb ehedat reklaami Eestile,» ütles Dmitri Kostin. «Mängima hakkan kell kolmveerand kümme ja mängin kaks-pool tundi ilma vaheajata: siin on umbes 300 baari ja kui teha mängus vaheaeg, läheb rahvas mujale.»

Dick rääkis, et kuulajad soovivad iga päev muudkui tema trummisoolosid. Ja kui teda tutvustatakse kui Eestist pärit muusikut, hakkavad mõned sealsamas oma nutitelefonidest Eesti kohta infot otsima.

Kas on kuulajate hulgas ka eestlasi? «Olen kutsunud hästi palju kordi oma mängu kuulama Gran Canarial elavaid Eestist pärit tuttavaid, aga nad ei ole siia veel jõudnud,» ütles ta.

Gunnar Grapsi kutsel

Dmitri Kostini eelmine tippaeg muusikuna algas pärast Viljandi bändis Günf ennast nähtavaks ja kuuldavaks tegemist aastal 1984. Siis jäi ta silma ja kõrva Gunnar Grapsile, kes oli sunnitud oma Magnetic Bandi laial saatma.

Dick meenutas, et uue ansambli nimeks oleks peaaegu saanud Gunnar Grapsi Bänd ehk GGB, kuid et see lühend oli nõukogude repressiivorgani KGB tähtlühendi moodi, jäi nimeks Gunnar Grapsi Grupp. Selle nime all käis bänd ka pikkadel turneedel NSV Liidu paljudes paikades ja osales ka ühes Mosfilmi linateoses.

«Gunnar Grapsile avaldan kõige suuremat tänu, sest ta oli minu vaimne eeskuju,» ütles Kostin. «Ta usaldas mind ju võtta oma bändi.»

Rütmimuusikalise töövõimaluse eest Kanaaridel on ta tänu võlgu oma abikaasale Liidale, kes kui kael pööras oma mehe pilgu sealsete baaride poole. Seekordne trumme mängima lendamine mullu augustis ühtis nende 30. pulma-aastapäeva tähistava reisiga.

«Dmitri avas Puerto Ricos trummimaailma, sest seni siin ei olnudki ehtsate trummidega baaribände,» ütles Liida. «Ta on fantastiline trummar. Tony tutvustab teda kuulajatele alati, et ta on Eestimaalt.»

Kanaaride rannalinnas kavatseb abielupaar olla aprillini. Suvel Eestis lubas Dmitri Kostin mõelda, kas minna tagasi.

40 aastat trummidega

• Tartlane Dmitri Kostin tähistab 13. veebruaril oma 55. sünnipäeva Kanaaridel.

• Trummi löönud üle 40 aasta.

• Viljandi bändile Prooton 1970. aastatel järgnes sama linna ansambel Günf.

• Gunnar Grapsi bändis 1984 ja 1985, asendajana hiljemgi.

• Osalenud restorani Kaunas ansamblis koos Üllar Jörbergiga ja hiljem kahemehebändis Jüri Homenja & Dick.

• Abielus 30 aastat Liidaga.

Tagasi üles