Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Talitriatleedid kogunevad nädalalõpul Otepääle

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Favoriidina tuleb Otepääle venelane Pavel Andrejev (esiplaanil), kes sai Euroopa meistriks ka 2013. aastal Tartus. | FOTO: Kristjan Teedema

Nädalalõpul võõrustab Otepää talitriatleete kaheksast riigist. Selguvad tänavused Euroopa meistrid, ühtlasi peetakse ka Eesti meistrivõistlusi.

Tehvandi rajad on nõudlikud ning kõrguste vahe võib tõusudel ulatuda 40 meetrini. Nii mõnigi on küsinud, kas Otepää rada pole selle ala jaoks liiga raske, rääkis talitriatloni peakorraldaja Siim Ausmees.

«Euroopa meistri tiitel ei peagi kergelt tulema,» leidis ta. Mõned osalejad, nagu näiteks Allar Soo, ei pea Tehvandi radu üldsegi raskeks, sõnas Ausmees.

Parimad kohal

Peakorraldaja sõnul tuleb starti 83 sportlast, kellest umbes pooled on eestlased. Suurima delegatsiooniga (20 sportlast) sõidavad kohale venelased. Nemad on ka eliidivõistluse favoriidid eesotsas mitmekordse Euroopa ja maailmameistri Pavel Andrejeviga, kes on ka sel talvel talitriatloni edetabelijuht. Naistest kannab favoriidikoormat Andrejevi rahvuskaaslane, maailma edetabeli juht Olga Parfinenko.

Eestlastest pakuvad meeste eliidivõistlusel teiste seas konkurentsi valitsev talitriatloni Eesti meister Sander Linnus ja Tartu maratoni nelikürituse võitja Allar Soo.

Talitriatlon on levinud eelkõige vanades suusariikides ja nii on ka Otepääle tulijad eelkõige neist paikadest, kus leidub lund. Lähemad saabujad on lõunanaabrid lätlased, kaugemad aga Hispaaniast.

Austrias peetakse veebruaris talitriatloni maailmameistrivõistlusi ning sinna peaksid võrreldes EMiga saabuma ka Kanada ja USA võistkond.

Kõik kolm võistlusala korraldatakse Tehvandil. Kuuekilomeetrine jooksudistants on pressitud lumega rollerirajal, suusaetapi kaheksa kilomeetrit läbitakse kunstlumest ringil ning kümne kilomeetri pikkuseks rattasõiduks suundutakse uuesti rollerirajale.

EMi peakohtunik Andres Kübar lisas, et värskelt rahvusvaheliselt triatloniliidult (ITU) saadud loa kohaselt on lubatud rattadistants läbida ka fatbike-rattal, millel on tavalisest maastikurattast märksa laiemad rehvid. Iga võistleja peab siiski ise proovima, millist tüüpi rattaga ta suudab distantsi paremini läbida. «Raske saab see olema igal juhul,» lisas Siim Ausmees. Ilmateenistus lubab võistluspäevaks kümme kraadi külma, mis peaks talitriatleetidele igati sobima.

Publik on oodatud

Parimatele on lisaks medalitele ette nähtud ka rahalised auhinnad. Peakorraldaja sõnutsi on auhinnafond 3000 eurot.

Tähtsate võistluste pidulik avamine on 22. jaanuari õhtul. Sinna on oodatud ka publik. Esimesena pääsevad 23. jaanuaril kell 9 rajale juuniorid. Nende järel paratriatleedid. Naiste eliidile algab võistlus kell 11, meeste eliidile kell 13. Võistluste vaatamine on prii.

Talitriatloni Euroopa meistrivõistlused on Eestis teist korda. 2013. aastal oli võistlustandriks Tähtvere spordipark ja Supilinn. Euroopa karikaetappe on tänavuste suurvõistluste peakohtunik Andres Kübar korraldanud Lähtel kahel korral.
-------------------

Talitriatloni Euroopa meistrivõistlused

• Otepääl 23. jaanuaril.

• Võistlevad juuniorid, para-triatleedid, naiste ja meeste eliit.

• Osalevad kaheksa riigi sportlased.

• Distantsid: 6 km jooksu,

10 km rattasõitu, 8 km suusatamist.

Allikas: http://wintertriathlon.meieliigume.ee

Tagasi üles