Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tegevust alustasid uued meeskoorid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Solistikonkurss on sobilik neile, kes julgevad suure rahvahulga ees esineda. | FOTO: Ants Liigus

Eile ja laupäeval alustasid Tartus, Pärnus ja Võrus tegevust kolm uut noorte meeskoori. Need luuakse noorte meeskooride liikumise «Ärkamisaeg» raames, et osaleda 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeol. Koorid hakkavad koos käima kord kuus nädalavahetustel.

Avaproovid olid laupäeval Pärnu ühisgümnaasiumis ning eile hommikul Võru muusikakoolis ja õhtupoolikul Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis. Avaproovidele tuli näidiskontserdiga rahvusooperi Estonia noormeestekoor koos dirigent Hirvo Survaga.

Dirigendina asub Tartus ja Võrus tööle Kuno Kerge ning Pärnus Ingrid Roose. Kooride tegevusse on kaasatud kohalikud koorijuhid ja muusikaõpetajad. Kooride mentoriks on Hirvo Surva.

Liikumine «Ärkamisaeg» on loodud noorte meeskooride arendamiseks ja uute kooride ellukutsumiseks. «Tahame tugevdada meeskooride liikumise elujõulisust ja tagada nende jätkusuutlikkus,» sõnas noorte meeskooride projektijuht Alo Lõoke.

Noorte meeskoorid luuakse mitte ainult Tartus, Pärnus ja Võrus, vaid ka Tallinnas, Viljandis, Jõhvis ja Narvas. «Ärkamisaja» kooriloomise toeks on Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse arendusstipendium ning õla panevad alla ka omavalitsused.

Tagasi üles