Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kikerkohvik lõpetas tegevuse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
OÜ Supilinna Idu ei olnud eile keskpäeval reklaamsilte Emajõe 1a hoonelt Kroonuaia silla lähedal veel maha võtnud, kuigi Kikerkohviku viimane avalik lahtiolekupäev oli 23. detsember. | FOTO: Sille Annuk

Kikerkohviku juhataja Ülle Võsu koristas eile põhjalikult kohvikut, mille ta oli Emajõe ääres avanud oktoobris 2014. Seekordne kraamimine jäi ühtlasi päris viimaseks, sest ta oli sunnitud oma asutuse tegevuse lõpetama.

Ja kuigi ka eile astus trepist üles sooviga laua taha istuda vähemalt kaks neidu, oli viimane kõikidele avatud õhtu 23. detsembril. Neiud olid üsna imestunud, kui kuulsid, et Kikerkohvik on jäädavalt suletud.

Niisuguse otsuse vastuvõtmine tulenes vähesest tulust. Klientide nappusel oli kohviku juhataja sõnul mitu põhjust.

Mitu põhjust

Ühe põhjusena nimetas Ülle Võsu asukohta. Kuigi südalinnast vaid veerandtunnise lonkimise kaugusel, ei asunud tema kohvik siiski ajaveetjaterohkes paigas.

Juhataja sai kogemuse, et parem oleks kohvikut pidada seal, kus lähestikku on mitu samalaadset söögi- ja joogikohta.

Teiseks põhjuseks oletas ta toitude valikut. Kohvikukülastajate ligimeelitamiseks katsetas juhataja mitmeid võtteid. Nii näiteks olid seinte ääres raamaturiiulid, kust igaüks võis võtta endale ajaviiteks kirjasõna. Ülle Võsu sõnul oli raamatuid mõne külastaja arvates liiga vähe ja mõne arvates liiga palju.

Muude korraldatud ürituste hulgas toimusid Kikerkohvikus koostöös Tartu autorilauluklubiga neljapäeviti kontserdid. «Klubi aitas palju kaasa, sest tõi siia huvitava rahva,» ütles Ülle Võsu.

Oma muusikat käis klubiõhtutel esitamas nii eesti- kui  ka välismaiseid autoreid. Just muukeelseid külastajaid ja muusikuid silmas pidades eelistab klubi ennast nimetada ingliskeelselt – Tartu Songwriters Club.

Eile tuli klubist teade, et Tartu Songwriters Club jätkab jaanuaris tegevust uues asukohas Tartu kesklinnas. Praegu on klubi partneriks kohvik Krempel (Rüütli 12).

Uue hooaja juhatavad täna sisse Austraalia päritolu The Diamond Blow ja eesti autor Björn Norralt.

Viimati nimetatu on kirjutanud muusikat lühifilmidele ja ansamblile Catnap. Läinud sügisel taaselustas ta sooloprojekti sellega, et avaldas singli «Maal». The Diamond Blow’ nime taga peitub sooloartist, kelle lugu viib kuulaja nõukaaegse Tallinna linnahalli hüljatud südamesse.

Klubi uues kohas

Tartu Songwriters Clubi pealiku Juhani Jaegeri meelest oli eelmine tegutsemispaik ehk Kikerkohvik südalinnast liiga kaugel. Klubi asukohavahetuse taga on soov tulla publikule lähemale.

«Meie kontserdid ja klubi idee on saanud ohtralt kiidusõnu, kuid samas oli peamine etteheide seotud just paiknemisega kesklinnast eemal,» märkis Jaeger. «Kuna klubi eesmärk on tutvustada alustavaid ja vähetuntud autoreid ning tuua lauljad-laululoojad tähelepanu keskmesse, on asukoht võtmetähtsusega.»

Tartu Songwriters Club jätkab iganädalasi kontserte maikuuni.

Tagasi üles