Kristiina Ehin sai Tartu ülikooli uueks vabade kunstide professoriks

Pildil Kristiina Ehin.

FOTO: Kristjan Teedema

Eeloleval õppeaastal on Tartu ülikooli vabade kunstide professori ametis luuletaja ja proosakirjanik Kristiina Ehin.

Ehini loengusari «Teekond tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde. Loovuse kujundlikud väljakutsed» kutsub isikupärase kunstilise tunnetuslaadi leidmise teekonnale.

Loengute käigus käsitletakse teekonda tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde, mis võib omakorda viia omapärase kunstiloomingu tekkeni. Inspiratsioon, loovus, kujundlik tunnetuslaad, identiteet ja traditsioon on olulised märksõnad, mida õppejõud käsitleb oma isikliku kirjandusloomingu ning varasema töökogemuse kaudu loovkirjutusõpetajana.

«Kristiina Ehini valimine Tartu ülikooli vabade kunstide professoriks annab Tartu ülikooli üliõpilastele ja loengusarja vabakuulajatele suurepärase võimaluse õppida kirjanikult, kes ammutab inspiratsiooni ühelt poolt eesti rahvaluulest, teisalt aga sügavast maailmakultuuri tundmisest,» sõnas Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna dekaan professor Margit Sutrop.

Ehini loengukursus toimub Tartu ülikoolis sügissemestril kolmapäeviti: 9. septembril, 7. oktoobril, 21. oktoobril, 11. novembril ja 9. detsembril kell 16.15–18 Tartu ülikooli peahoone auditooriumis 232. Loenguid kuulama on oodatud kõik huvilised üle kogu ülikooli ja väljastpooltki.

2014/2015. õppeaastal oli vabade kunstide professori ametis lavastaja Merle Karusoo.

Tagasi üles