Korvpallinaiskond tõusis Eesti-Läti ühisliigas üheksandale kohale

Signe Ivask
TÜ naiskond.
TÜ naiskond. Foto: Argo Luigas

Naiste Eesti-Läti ühisliigas peeti pühapäeval kaks kohtumist alumises vahegrupis (7.-12. koht). Võit tõstis Tartu naiskonna tabeli lõpust üheksandale kohale. Teises mängus tunnistas AmEst Rapla naiskond Riias LU paremust 69:45 (34:21).

Enne tänaseid mänge oli tabeli lõpus kolmel Eesti naiskonnal, Audentese SG/Noortekoondisel, AmEst Raplal ja Tartu ülikoolil võrdselt kolm võitu. Nende ees paiknenud Läti U16 naiskonnal aga neli võitu.

TÜ alistas Timo Oja juhendamisel Läti U16 koondise 92:36 ehk 56 punktiga, mis on seni Tartu klubi rekord. TÜ kaotas sügisel samale võistkonnale tulemusega 52:57.

Tartu võitis pühapäeval poolaja 45:23 ja kolmanda veerandi 29:4. TÜ oli vastasest üle lauas 47-32, korvisöötude poolest 24-6 ja tegi vähem pallikaotusi 10-31. Nele Laurimaa tõi TÜ kasuks 17p, Sheila Kodanik 11+8lp, Doris Park 11p, Kaiti Vasiljeva 10+5rs, Agnes Kask 10p. Kadri Uiga panuseks täna 9p ning Mirjam Nikolail 9+10lp+5rs.

Tartu on võitnud nüüd viimasest kuuest kohtumisest neli. Homme kell 19 võõrustab TÜ naiskond ülikooli spordihoones LU-d. Oodata on kaasahaaravat ja võrdset heitlust.