Kohus mõistis Kallaste meeri süüdi korruptsioonikuriteos

Risto Mets
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viktor Nukka.
Viktor Nukka. Foto: Margus Ansu

Tartu maakohus mõistis tänasel istungil omastamises süüdi kallaste linnapea Viktor Nukka ning linna endised raamatupidajad Aive Laumetsa ja Kiira Leonova.

Kokkuleppemenetluse korras määrati Nukka karistuseks 1 aasta ja 6 kuu pikkune tingimisi vangistus. Linna mõlemaid endisi raamatupidajaid karistas õigusemõistja ühe aasta pikkuse tingimisi vangistusega.

Prokuratuur süüdistas neid omastamises ametiisiku poolt ja suures ulatuses. Tänase otsusega peavad isikud tagastama linnale kokku 42 544 eurot. Lisaks süüdistati neid dokumentide võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises, mille osas tegi kohu samuti süüdi mõistva otsuse.

Politsei ja prokuratuur heitsid asjaosalistele ette Kallaste linna raha tarvitamist isiklikuks otstarbeks esialgu isegi 60 000 euro ulatuses, kasutades selleks fiktiivseid arveid. Uurimine tuvastas, et osa sellest summast oli siiski seotud ka linnavalitsusele vajalike kuludega.

Kallaste linnavalitsuse esitatud tsiviilhagi katteks peab Nukka tasuma 11 325 eurot, Laumets 16 245 eurot ja Leonova 14 974 eurot.

Muu hulgas maksis linn kinni raamatupidajate rohkem kui 1200 eurot maksnud reisid Türki, mida naised kajastasid dokumentides kui Tartumaa omavalitsusliidu koolitust. On aga päevselge, et taolist koolitust Türgis ei korraldata. Raamatupidajad maksid reisimiseks kulunud summad hiljem tagasi.

Kohus vabastas mullu kevadel kriminaaluurimise alla sattunud Nukka linnapea ametist. Pärast kohalikke valimisi valis Kallaste linnavolikogu kuue poolt- ja kolme vastuhäälega Viktor Nukka linnapeaks tagasi. Kallaste veebilehe andmetel on praegu linnapea asendaja linnavalitsuse liige Igor Goidin-Karlov.

Tagasi üles