Vargad tegid kliinikumi ehitajale suurt kahju

TÜ kliinikumi ehitusplats.

FOTO: Kristjan Teedema

Vähemalt 6000-eurose kahju tekitasid vargad Tartu ülikooli kliinikumi Maarjamõisa haiglahoone ehitajaile, viies ära hulga pliimaterjali. Ehitajad loodavad selle siiski tagasi saada, ehkki valmis ollakse ka uue tellimiseks.

Politseile tehtud avalduses seisab, et vargus pandi toime Nikolai Lunini tänaval laiuvalt ehitusplatsilt. Kadunud on umbes 1,5 tonni jagu pliist ehitusdetaile. Rohkem esialgsetel andmetel midagi võetud pole.

Maarjamõisa haigla teise etapi rajamine on siiani kulgenud eriliste tõrgeteta. Kaks maa-alust ja kaks maapealset korrust on valmis. Seitse korrust on veel jäänud, tõdes ehitusfirma Astlanda projektijuht Tõnu Madissoon.

Ta lisas, et vargusi ehitusplatsilt varem ette tulnud ei ole.

Pool meetrit pikad, kümme sentimeetrit laiad ja viis sentimeetrit paksud pliist kangid olid mõeldud J-korpuse keldrisse rajatava radioloogiakeskuse lakke, takistamaks raviprotseduurides kasutatava radioaktiivse kiirguse levikut mujale hoonesse.

Madissoon avaldas arvamust, et ehitust vahejuhtum kindlasti seisma ei pane ega nihuta edasi ka haiglakorpuse valmimistähtaega.

Saksamaalt on võimalik materjali alati juurde tellida, kuid kohe tööga muidugi edasi minna ei saa, sest vedu Eestisse võtab paar päeva.

Madissooni hinnangul ei ole inimesel selle mürgise metalliga suurt midagi pihta hakata. Võimalus on seda müüa üksnes metallikokkuostu. Või kui mõni kalamees soovib kasutada seda õngeraskusena.

Kuusakoski hinnakirja järgi maksab pliikilo 80 senti ning -tonn 800 eurot. Võrreldes musta metalliga on see pea kuus korda kallim.

Lõuna prefektuuri kõneisiku Ragne Keiski kinnitusel alustas politsei varguse uurimiseks kriminaalmenetlust.

Tagasi üles