Vargad viisid jalata mehelt inva-ATV

Spetsiaalse invavarustusega ATV oli Yrjö Jukolale suur abimees, mis aitas ühe jalaga mehel teha kõiki töid.

FOTO: Erakogu

«Palju vajalikke töid jäi enne lume tulekut tegemata ja kuidas ma hakkan liikuma talvel?» päris varaste ohvriks langenud liikumispuudega Yrjö Jukola nördinult. Möödunud nädalal viisid jultunud vargad tema ehitatava maja hoovist minema ATV.

Vargus pandi toime ööl vastu 22. novembrit Tartu vallas Tila külas. Tegu on 2002. aastal toodetud ATV-ga CF moto 500A. Jukola kasutas ATVd viimati neljapäeval, 21. novembril, mil oli vaja püsti tõmmata lipumast. Õhtul jättis ta masina maja taha, pani selle lukku ning võtme taskusse. Järgmisel hommikul polnud tal võtmega aga enam midagi teha.

Kahtlased võõrad

Et Tila külas kerkib uusi maju ning neid ka müüakse, satub sinna aeg-ajalt võõraid. «Meie tänaval on ainult kuus maja. Tee ei vii kuhugi, üksnes metsa,» tõrjus Jukola. Ta lisas, et võõrad inimesed nende valdustes ei hulgu ja varguseid pole seni olnud.

Oktoobris rentis üks naaber kolimisauto. Veidi pärast seda kadus teise naabri juurest üks tööriist. Autot ja vargust seostada siiski ei saa, selleks puuduvad tõendid.

Kuid 21. novembril umbes kella 15.30 paiku sõitis Narva maanteelt suure kiirusega nende asumi juurde auto. Samasugune hall Škoda Combi, nagu on praegu politseinikel, täpsustas Jukola. Auto oli kenasti puhas, meenutas ta.

Majade juures Škoda aeglustas sõitu ning tumedapäine kõhna näoga kolmekümnendates mees mõõtis pilguga üle hoovide. «Ta nägi mind ka ja pööras pilgu ära,» kinnitas samal ajal aknast välja vaadanud Jukola. Kindlasti jäi võõrale silma maja ees seisnud ATV.

Mees keeras tänava lõpus auto ringi ning kihutas nagu rakett Narva maanteele tagasi. «Mõtlesin endamisi, miks ta kihutas küla vahel nagu idi­oot,» meenutas Jukola.

Järgmisel hommikul oli ATV maja tagant kadunud. Masina endise asukoha ümber leidus palju jalajälgi. Jukola sõnul kuulusid ühed neist nr 43 botastele, teised olid savisele mullapinnale maha jäänud aga nr 46 saabastest. Jukola neljarattalist kaitsnud lukk oli ilmselt puruks lõigatud, käigukang asetatud vabakäigule.

Masina jälgedest on näha, et seda lükati üle naaberkrundi umbes 150 meetri kaugusele teeotsale. Jäljed viitavad, et just seal laaditi ATV sõiduauto haagisele.

Natuke tujukas

Jukola leiab, et kui varastel õnnestub tema ATV kellelegi maha müüa, siis õnnelikuks uus omanik ilmselt ei saa. Nimelt on masin kunagi teinud väikese avarii ning mootor on siiani natuke ettearvamatu. Jukola tunneb oma masinat ning oskab seda rahustada, kui see perutama hakkab. Võõras, kes sellega hästi sõita ei oska, võib teha avarii.

ATV-l oli ees ratastooli märk ning taga invaparkimisloa silt. Masina juhtrauale oli peale pandud ratastooli juhtsüsteem. «On väga kahju ja halb, et Eestis elab selliseid inimesi,» kurvastas soomlane. Jukola loodab kõigest hingest masina tagasi saada ning tahab avaldada ka VIN-koodi, mis on LCELDTS2676004272.

Politsei kinnitusel vargust uuritakse. Esialgu masinat ja selle vargaid paraku leitud ei ole. Kannatanu hindas tekkinud kahju 3000 eurole.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles