Vanemuise raudvara sai Kaarel Saha preemia

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Vanemuise teater andis neljapäeval enne «Verevendade» etendust üle kaks Kaarel Saha preemiat. Ühe preemia sai teatri riietusala juhataja Mae Kosk ja teise Endla teatri asedirektor Roland Lesmend.

Vanemuise direktor Jaak Viller ütles, et Mae Kosk on Vanemuise raudvara - töötanud teatris alates 1969. aastast.

«Mae Kosk on aastate jooksul töötanud Vanemuises erinevatel kostümeerimisega seotud töökohtadel,» ütles Viller. «Pikka aega on ta olnud ka kostüümiala juhataja.»

Praegu on Kosk Vanemuise riieturide juht. Viller rääkis, et Kosk on silma paistnud kohusetruu ja täpse tööga.

«Kõik Kose 12 kolleegi peavad temast lugu,» sõnas Viller. «Üks preemiaargument oli ka see, et Kosk töötas Vanemuises juba Kaarel Saha ajal.»

Alates 1996. aastast annab Vanemuine igal aastal legendaarse haldusjuhi mälestuseks välja kaks Kaarel Saha nimelist preemiat, millest üks läheb Vanemuise teenekale töötajale, teine väljapoole maja.

Kaarel Sahk (1915-1994) oli Vanemuise haldusjuht, kelle algatusel ja juhtimisel korrastati Vanemuise majad ja kelle teadmiste toel kerkis Ugala teatrihoone Viljandis.

Kaarel Saha nimeline preemia antakse Vanemuise tehnilistele töötajatele - etenduse teenindajatele ja lavastuse ettevalmistajatele.

Varasematel aastatel andsid preemiat välja Kaarel Sahk juunior ja Vanemuise Selts, tänavu on Sahk juuniori partneriks Vanemuise teater.

    Tagasi üles