Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Lastehoiu tulevik: valada betooni või toetada erahoidu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Tartu Lastehoiu Seltsi eilsel kolmetunnisel kohtumisel Tartu poliitikutega kujunes üheks põhiküsimuseks, kas linn peaks jätkama kümnete miljonite matmist betooni või keskenduma alternatiivse päevahoiu rahastamisele.


Rahvaliitlasest linnavolinik Robert Närska märkis, et rahvastikustatistika järgi on Eestis kümne aasta pärast poole vähem noori sünnitajaid kui praegu.«Seda arvestades on mõistlik küsida: milleks ehitada üha uusi lasteaedu? Panustamine lastehoiule oleks ju mõistlikum,» arutles Närska. Ta lisas, et paindlik erahoid linnalasteaedadest väiksemais rühmades lubaks paremini arvestada ka laste erineva arengukiiruse ja psüühiliste iseärasustega.Närska kahtlusi raha jätkuva betoonimatmise mõistlikkusest toetasid ka roheliste esindajad ning keskerakondlane Kadri Mosin, kes kandideerib kohalikel valimistel Luunja vallas.«Olete jooksnud vastu seina. Lastehoiuteenus väärtustab eelkõige last, mitte kvantiteeti,» süüdistas ta Tartu linnavalitsust.Tartu abilinnapea Jüri Sasi ütles aga, et tema arvates ei peaks rahvastikuprognoose käsitlema kitsalt ja uskuma, et sünnituskäitumine püsib ühesugune. Sasi märkis, et üha rohkem on vanemaid sünnitajaid ning neid, kes vahetavad levinud 1-2 lapsega peremudeli 3-4 lapsega mudeli vastu.

Tagasi üles