Noored judokad tõid medaleid

Laupäeval toimus Lätis Saulkrasti väikelinnas rahvusvaheline judoturniir, kus osaleid ka Tartu noored sportlased.

Turniir on ka üks Läti  noorte judokate karkasarja etapp. Esikohaga tulid koju Zen-klubi judokas Jan-Marcus Mõtus B-klassi üle 73 kg kategoorias. Sama kategooria kolmas oli Tarmo-Eric Torbek.

B-klassi tüdrukutele  toimusid seal ka Läti meistrivõistlused, kuhu lubati osalema ka SK Zen judoneiud.

Esimese koha kehakaalus kuni 52 kg võitis Võnnu keskkooli õpilane Merlyn Tähe. Sama kooli kasvandik Indra Raja saavutas kolmanda koha kehakaalus üle 57 kg. Forseliuse gümnaasiumis õppiv Ines Kütt maadles endast raskemas kehakaalu  kuni 44 kg, kuid  saavutas sellegipoolest teise koha.

Samal ajal toimus Pärnus Samurai Cup, kus olid edukad Do judoklubi noored. Esikoha võitsid E-klassis Oliver Holtsmeier (kuni 24kg), Artur Türna (kuni 28 kg), Harry Noorsalu (kuni 32kg), Karl Johannes Pilt (üle 32kg), D-klassis Matis Rammi (kuni 30kg), Henry Noorsalu (kuni 34kg) ja Silver Känna (kuni 38kg).

Teise koha sai Conrad Kobi E-klassi kuni 32kg kaalukategoorias ning kolmandad olid Mihkel Känna (E-klassi kuni 24kg) ja Erik Mikksaar (D-klassi üle 42 kg).