Selgusid Tartu meistrid ratsutamise kolmevõistluses

Siret Saks hobusel Wiplala S
Siret Saks hobusel Wiplala S Foto: Anna-Liisa Pääsukene

Nädalavahetusel Saksa Ratsakoolis toimunud võistlustel kuulutati Tartu Linna meistriteks ratsutamise kolmevõistluses Liivimaa Ratsaklubi esindaja Siret Saks hobusel Wiplala S (41,7 miinuspunkti) ja RSK Simon ratsasportlane Heleri Heinrand hobusel Fortune (41,1 miinuspunkti).

Tartu Linna meistrivõistluste raames jagati medaleid juunioride/noorte (tase- kerge 80) ja seenioride vanuseklassis (keskmine 100), lisaks toimus avatud arvestus tasemel kerge 80. Seenioride vanuseklassis oli tiitlisoovijaid 10. Saksa järel saavutas teise koha Veiko Uuk hobusel Samuel Tartumaa RSK-st (41,9 mp) ning kolmanda auväärse koha saavutas Järvamaa RSK esindaja Vilvi Laanet hobusel Well-Timed (56,6 miinuspunkti).

Tartu Linna meistritiitli nõudjaid juunioride/noorte klassis oli tänavu kokku koguni 12. Heinranna järel sai teise koha samuti RSK Simon sportlane Dagmar Ainsoo hobusel Pelooria (44,7 miinuspunkti) ja  kolmandale auväärsele kohale platseerus Kaia Lassi Järvamaa RSK-st, hobusel Sharmaan.

Avatud arvestuse tasemel kerge 80 võitis Heleri Heinrand hobusel Fortune (41,1 miinuspunkti), teise auväärse koha saavutas 2011. a Eesti meister harrastajate kolmevõistluses – Ervi Kaasiku hobusel Cendoria S (44,7 miinuspunkti) ja kolmandale auväärsele kohale platseerus Laura Liivamägi hobusel Gregs (48,1 miinuspunkti).

Kolmevõistlus on ametlik olümpiaala. Kolmevõistlusesse kuulub kolm samal hobusel sõidetud osavõistlust. Koolisõit - 20 x 60 meetrisel platsil on vaja sooritada 6 -8 minutit kestev ratsastamisprogramm, kus kohtunikud hindavad hobuse allüüre, soorituse täpsust punktisüsteemis 0 -10. Kross - hobuse võime ületada kiiresti kinniseid maastikutakistusi. Pika võistluse käigus hinnatakse hobuse vastupanuvõimet. Kross on jagatud nelja osasse, millede pikkus ja liikumise tempo on erinevad. Takistussõit - koosneb 10 -15 mahaaetavast takistusest.

Veterinaararst kontrollib võistluste käigus hobuseid ja veterinaarkontroll on võistluste tähtis osa.