Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Kultuur

:

Emajõe uputus teenis kunsti huve

Kevaditi viib Emajõgi oma veed läbi mitte ainult kaldapajude alt, vaid ka kõnniteede ja kallaste pealt. Kui vesi läheb sinna, kus ta olema ei peaks, võib tulemus lisaks ebamugavusele pakkuda ka kaunist vaatepilti.


Loodusmaja noored otsustasid muidu vaid meelehärmi tegeva uputuse panna esteetilist eesmärki teenima  ja kutsusid kõiki teisi noori üles seda pildistama. Tulemus –  28 loodusfotost koosnev näitus avatakse täna keskkonnahariduskeskuse saalis.

«Kaamera rohkem kui paaripäevast puhkust ei saa, enamasti leian ma ikka ja jälle midagi, mida tarvis jäädvustada,» rääkis noor fotograaf Hanna-Liisa Soll (16), kes lisaks looduspiltidele ja muule meelepärasele jäädvustab ka pere- ja kooliüritusi.

Põhjus õue minna

Sollil ei olnud võistlusest kuuldes juba jõepiltide portfooliot ootamas, see oli hea ettekääne peas ringlevaid mõtteid teoks tegema minna.

Kui head tema pildid on, neiu hinnata ei tahtnud, mitte enne kui on teiste omi näinud. «Muidugi loodan, et olen suutnud tabada midagi, mis teistele silma ei jäänud ja seda ka hea nurga alt,» muigas Soll.

Hoopis rohkem oli valmistunud samuti 16-aastane Aldo Rääbis, kes on looduspilte teinud ja võistlustel osalenud juba aastaid ning ka professionaalide käe all õppinud. Pildistamise teeb  keerukamaks see, et sünnist saati halvatud parema käe tõttu saab ta oma spetsiaalsete lisadega peegelkaamerat kasutada vaid vasaku käega.

Rääbis käis uputust pildistamas ka eelmisel aastal ning pidi nii mõnegi siis tehtud ja väga hästi õnnestunud foto kahetsusega kõrvale panema – näituse reeglid lubasid saata vaid kaks sel kevadel tehtud pilti.

«Päris juhuslikud klõpsud need ei ole, üritasin ikka mingit meeleolu tabada,» on Rääbis siiski ka praeguste piltidega rahul.»

Noorte oma projekt

Üks fotojahi korraldajatest, Mihkel Keldoja rääkis, et uputust käisid nad pildistamas ka ise oma seltskonnaga, kuid see oli vaid oma lõbuks ja näitusele neid pilte üles ei panda.

Raha fotojahi korraldamiseks said nad Noorte Omaalgatuste Fondist, seda jagasid kooliaasta jooksul laiali Tartu noortekeskused.

Vähemalt jaanipäevani avatud näituse raames käib ka väike võistlus, kus külastajad ja korraldajate  kokku pandud žürii valivad välja kahes vanuseklassis kolm paremat.

Mis pildistamise objekti, sulnist Emajõge ennast puudutab, siis praegu veetase pidevalt langeb ja linnas on viimsedki üleujutuse jäljed kadunud.

Viimane rahajagamine
• Kuni 30. maini saab veel Anne Noortekeskuse omaalgatusfondist küsida toetust ideede elluviimiseks.
• Oodatakse 12–16aastaste noorte projekte, mis sisaldaksid uuenduslikke tegevusi, kaasaksid suuremat hulka noori ning mõjutaksid oma tegevusega laiemat üldsust.
• Projekti tegevus peab jääma ajavahemikku 6. juunist kuni 31. juulini ning suurim taotlussumma ühe projekti kohta on 320 eurot.
• Projektid saata hiljemalt 30. maiks aadressil johanna.tikka@annenk.tartu.ee.
• Täpsem info www.annenk.tartu.ee või www.ank.ee.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:EmajõgifotofotodfotonäitusIhasteloodusmajanooredSulasuurvesiveetaseveetaseme mõõdutabloo
TARTU POSTIMEES KÄIS VAATAMAS KODUS LEHMA PIDAJAID
Sponsoreeritud artiklid
ARVAMUSPLATS
LOE TARTU POSTIMEHE KORVPALLIVEEBIST
MIS ON PROJEKT "VANEM VEND, VANEM ÕDE"?
TALV TULEB TARTUSSE
  LOOD ARMASTUSKIRJADEST
  AJALEHT KÜSIB
  Gallup

  Millega te sõidate kõige tihedamini Tartu ja Tallinna vahel?

  Küsitluses on osalenud 977 inimest
  MUST KROONIKA
  RASKE AVARII ÜLENURME - ROIU TEEL
  ÜHE TARTLASE BLOGIST
  Viimased uudised
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  Lühiuudised
  Top lood
  Top kommentaarid
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.eeKõik
  Elu24Kõik
  Majandus24Kõik
  SportKõik
  TallinnCityKõik
  NaineKõik
  TarbijaKõik
  MaailmKõik
  ArvamusKõik
  UudisedKõik
  VIIMASED GALERIID
  Arhiiv