Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Rüblik kasvas eurotoetuse abil poole aastaga poole suuremaks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ülenurme Tõrvandi lasteaia Rüblik uutesse ruumidesse kolinud Lepatriinude rühma 4–5-aastased mudilased on väga tegusad. Mõni päev tagasi olid kõik Lepatriinud suures õhinas mereröövliteks hakanud ning õpetaja abil Heli Sepal tuli aidata ka Karolale silmaside õigesti pähe seada. | FOTO: Margus Ansu

Mäng on väikese inimese töö ja Ülenurme valla Tõrvandi Rübliku lasteaia Lepatriinude rühma tüdrukud-poisid teevad seda tööd hommikust õhtuni väga suure hooga. Eriti «töökad» on lepatriinud eelmise kuu algusest, kui mudilased kolisid Rübliku juurdeehitises valminud uutesse ruumidesse.

Rübliku juurdeehitises sai avara tööruumi ka logopeed. | FOTO: Margus Ansu

«Kui me siia kohale tulime, siis lapsed ainult mängisid, nad ei tahtnud õhtul kuidagi koju minna,» muheles Lepatriinude rühma õpetaja abi Heli Sepp. «Õhtuti mängivad nad siin emade-isadega,» lisas Lepatriinude rühma õpetaja Ulvi Haav.

Kauaoodatud töö

Rübliku vastu talve valminud ligi 600-ruutmeetrise juurdeehitise uutest avaratest ruumidest tunnevad peale mudilaste suurt rõõmu ka lasteaias töötavad täiskasvanud.

«Meil oli valla kõige väiksem lasteaed, neli rühma ja 85 last,» rääkis Rübliku direktor Ene Põder. «Aga Tõrvandi on suur alevik, lapsi on palju ja tuleb muudkui juurde. Juba ammu oli juurdeehitist vaja, ootasime seda 2005. aastast. Nüüd on see lõpuks valmis, tuleb vaid rõõmu tunda.»

Rüblikus rõõmustatakse juurdeehitises asuva kahe uue avara rühmaruumi ja vajalike tööruumide üle. Juurdeehitisse koliti 4–5-aastaste Lepatriinude ja 5–6-aastaste Ritsikate rühm. Neist vabaks jäänud ruumides toimetavad nüüd lasteaia kõige väiksemad, kahe sõimerühma 30 mudilast.

Uute tööruumide hulgas on mitu väiksemat ja suuremat kabinetti. «Meie logopeedil oli varem väga kitsas, uues osas on tal aga kena avar tuba,» ütles Rübliku õppealajuhataja-majandusjuhataja Liis Rosin. «Ka tervisetuba, kus medõde lapsi kaalub ja mõõdab ning neile tervisekoolitusi teeb, on nüüd 21. sajandile vääriline koht.»

Kui me siia kohale tulime, siis lapsed ainult mängisid, nad ei tahtnud õhtul kuidagi koju minna, muheles Lepatriinude rühma õpetaja abi Heli Sepp.

Eraldi on nüüd võimlemis- ja muusikasaalid, millest saab kerge vaevaga suure saali moodustada.

Esimest korda 1969. aastal valminud Rübliku ajaloos on lasteaias olemas avar koosolekuteruum, mida peale suurte kasutavad ka väikesed. «Siin saavad lapsed filme vaadata,» selgitas Liis Rosin. «Mitu filmiõhtut on siin juba olnud, ikka nii nagu peab – popkorniga ja puha.»

Järjekord jäi

Rühmades on avarad rõivistud, kust ei puudu õueriiete kuivatamise kapp (paremal). / Margus Ansu

Rübliku juurdeehitise rajamine algas mullu juulis, peatöövõtja Tartu Ehitus ja laienduse valmis teinud Lähte Ehitus panid oma tööle punkti detsembri keskel.

«Kõik sujus plaani järgi, ainult haljastustööd jäid kevadeks, sest talvel neid teha ju ei saa,» märkis Ülenurme valla arendusjuht ja Rübliku laienduse projektijuht Kristi Kull.

Lasteaia laienduse ehitamiseks ja sisustamiseks ning mänguväljaku rajamiseks kulus 897 110 eurot. Sellest rahast 85 protsenti sai vald ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) kaudu toetust linnapiirkondande jätkusuutliku arengu meetmest.

Ülenurme valla Tõrvandi lasteaias on nüüd 115, Ülenurme aleviku lasteaias 130, Soinaste lasteaias 120 ning Soinaste lasteaia filiaalis Eerikal samuti ligi 120 kohta. «Lasteaiajärjekord pole meil veel lõppenud,» tõdes Kristi Kull. «Üht lasteaeda oleks veel tarvis.»

Tagasi üles