Tartu suvejooksu võitis Keio Kits

Keio Kits.
Keio Kits. Foto: Elmo Riig / Sakala

Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil korraldas Treenituse MTÜ Tartus suvejooksu, ilusa suvise ilmaga asus starti koguni 1632 spordisõpra.

10,3 km distantsil läks juba üsna alguses võistlust juhtima Viljandi järvejooksu võitja Keio Kits, kes võitis jooksu ajaga 33.16. Talle järgnes 36-sekundilise kaotusega Rauno Laumets (33.53), kolmandana lõpetas distantsi Olavi Allase ajaga 35.32, teatas jooksu peakorraldaja Jaanus Mäe.

Naiste üldarvestuses võidutses Sparta esindaja Jana Treier (41.00). Teisena finišeeris Maris Tamm (44.29) ja kolmandana Dagmar Vlassov (46.14).

Suvejooksu raames võisteldi ka poolmaratoni (21,1 km) distantsil, mille võitis Anti Puustus ajaga 1:13.12, edestades 2015. aasta Eesti meistrivõistluste maratoni hõbedameest Heinar Vainet 40 sekundiga. Naistest oli ülekaalukas liider Maie Kuusik ajaga 1:25.47.

Viie kilomeetri pikkuse jooksu võitis meestest Martin Vilismäe (16.50) ja naistest Pille Hinn (19.37).

Tulemustega saab tutvuda siit. Tartu jooksusari lõppeb novembrijooksuga.