Anne kanalil sai näha kõva kihutamist

Laupäeval peeti Tartus Anne kanalil Eesti meistrivõistluste kolmas ja otsustav etapp veemotos. Kohal oli nii Eesti paremik, tänavused maailma- ja euroopa meistrid kui ka lähiriikide tugevamad veemotoristid.

Hommikune sompus ja niiske ilm pöördus pärastlõunal õige mõnusaks ja päikesepaisteliseks ning see meeldis nii võistlejaile kui ka publikule.

Kohalik publik ei pidanud pettuma, sest Tartu sportlased näitasid head taset. Koguni kaks võitu teenis Rasmus Haugasmägi. Viimane on tänavune Euroopa- ja maailmameister OSY-400 klassis ning Anne kanalil ei andnud ta teisele sõnaõigust, võites kõik kolm starti. Väga hästi on liikuma hakanud ka tema vabaklassi O-250 paat, mis liigub OSY-alusest märksa kiiremini. Ka selles klassis võitis ta kõik stardid kindlalt.

Ka Stefan Arand osales kahes võistlusklassis. GT-15 klassis hiljuti Euroopa meistriks tulnud Arand edestas selles paadiklassis ka koduseid konkurente. JT-250 klassis saavutas ta aga teise koha.

GT-30 paadiklassis teenis Tartu Kalevi veemotoklubis treeniv Viktoria Soodla kolmanda koha, jäädes tahapoole venelasest Vladislav Pikotkinist ja tallinlasest Sander Sarlinist.

Art Raudva stabiilne ja kindel sõit tõi talle taas võidu T-550 klassis.

Paadiklasside F4 ja O-350 arvestuses eestlased pjedestaalikohtadele ei jõudnud.