Saalijalgpallimeeskondadel olid esiliiga viimased mängud

Signe Ivask
Mäng JK Maksimumi ja Molycorp Silmeti vahel.
Mäng JK Maksimumi ja Molycorp Silmeti vahel. Foto: Erakogu

5. veebruaril toimunud mäng Molycorp Silmeti ja Tartu JK Maksimumi vahel lõppes ootamatul moel. 8. veebruaril peetud mängus langes TÜ meeskond teise liigasse.

Molycorp Silmeti vahetusmeeste pingil istus ainult varuväravavaht Andrei Rešetnikov, kes pidi olude sunnil mõned minutid täitma ka väljakumängija rolli. Esimene poolaeg lõppes 3:2 Maksimumi eduseisuga.

Molycorpi mängija Maksim Ristimägi teenis teisel poolajal punase kaardi, teised Molycorpi mängijad said nii palju vigastada, et viis minutit enne nominaalaja lõppu pidid nad mängimisest loobuma.

Vastav märge sai tehtud ka mänguprotokolli ja tulemuse 10:2 asemel läks kirja 10:- Tartu JK Maksimumi kasuks.

Esiliiga hooaja viimases voorus pidi TÜ meeskond tunnistama Kiili JK paremust tulemusega 3:5. Peaaegu terve mängu viiekesi mänginud TÜ meeskond (Tambet Kaal sai mängu alguses vigastada) ei suutnud täita eesmärki (neljaväravaline võit) ja langes II liigasse. TÜ eest skoorisid Alvar Kasak, Hindrek Teder ja Aleksandr Anissimov.

Liiga lõplik järjestus: FC Ararat TTÜ 38p, Tartu JK Maksimum 31p, Rantipol 22p, Molycorp Silmet 22p, Santeh 17p, Kiili JK 13p, FC Cosmos II Tallinn 13p, TÜ BestCredit 7p.

FC Ararat TTÜ pääses järgmiseks aastaks meistriliigasse, Tartu JK Maksimum peab üleminekumänge meistriliiga seitsmenda, Rummu Dünamo võistkonnaga. TÜ meeskond langeb II liigasse, Cosmose duubelmeeskond püüab säilitada koha esiliigas üleminekumängudega.