Zeni judokad tõid Tartusse mitu meistritiitlit

Signe Ivask
SK Zen judokad.
SK Zen judokad. Foto: Erakogu

Laupäeval Viimsis peetud Eesti meistrivõistlustel A-klassis (U17 tüdrukud ja poisid) esinesid Tartu SK Zen judokad väga edukalt.

Tüdrukute kuni 52 kg klassis võitis Eesti meistritiitli Miina Härma gümnaasiumis õppiv Merlyn Tähe. Kehakaalus kuni 48 kg tuli Eesti meistriks Forseliuse kooli õpilane Ines Kütt. Mõlemad võitsid oma vastased puhta ipponiga.

Poiste kehakaalus üle 90 kg võitis Eesti meistritiitli samuti Forseliuse koolis õppiv Tarmo Erik Torbek, kes võitis oma vastased puhtalt. Samas kaalus saavutas teise koha tema treeningukaaslane Jan Marcus Mõtus Descartes`i koolist.

Kehakaalus kuni 90 kg jõudis finaali Petersoni gümnaasiumi judokas Hans Peedo, kuid pidi tunnistama klubi Aitado esindaja Kalev Villemi paremust.

Võistkondlikult saavutas SK Zen 30 judoklubi hulgas teise koha nii poiste kui tüdrukute arvestuses. Lisaks võitis Ines Kütt pühapäeval kuldmedali Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel.