Kontserdimaja kasvatab järelkasvu

Mari-Liis Pintson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pehmed saapatallad ei suuda teha pooltki nii kõlavat heli kui spetsiaalsed naeltega flamenko­kingad.
Pehmed saapatallad ei suuda teha pooltki nii kõlavat heli kui spetsiaalsed naeltega flamenko­kingad. Foto: Kristjan Teedema

Eesti Kontserdi koolikontsertide produtsent-toimetaja Ülle Lehtmäe on kuus aastat korraldanud lasteüritust «Teeme ise muusikat» sooviga lisaks lastes muusikahuvi tekitamisele kasvatada ka kontserdimajadele tulevast publikut.

«Meie eesmärk on, et lapsed näeksid, kus need kontserdimajad asuvad ja millised võimalused majades on, ning saaksid ühe päeva, kus suurel laval esineda ja õppida midagi selgeks,» rääkis Lehtmäe.

Üritus toimub 1.–6. klassi lastele igal aastal oktoobrikuus kontserdimajades üle Eesti. Näiteks tänavu võttis Vanemuise kontserdimaja õpitubadest osa 450 last ning need on igal aastal pilgeni täis.

Lehtmäe on suutnud õpitubadesse kutsuda professionaalsed juhendajad, kes on nii oma ala tipud kui ka suurepärased õpetajad.

Vanemuises töötab ühel päeval korraga viis õpituba, kus 45 minuti jooksul tutvutakse ühe muusikastiiliga ning valmistatakse ette number kontserdimaja suurel laval esinemiseks. «Lapsele võib muljet avaldada hoopis õpituba, milles ta ise ei osalenud, aga mida ta hiljem laval nägi,» selgitas Lehtmäe ühisesinemise üht mõtet.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles