Täna kell 14.15 valitakse Tartu Ülikoolis uuel aastal tööd alustavale loodus- ja tehnoloogiateaduskonnale dekaan.
Tartu Ülikooli geneetikaprofessor ja endine teadusprorektor Ain Heinaru kandideerib LOTE dekaaniks. Foto: Sille Annuk
Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaani ametikohale kandideerivad füüsika-keemiateaduskonna dekaan Peeter Burk, Tartu Ülikooli eelmine teadusprorektor Ain Heinaru ja bioloogia-geograafiateaduskonna dekaan Tõnu Meidla.
Tartu Ülikooli akadeemilise sekretäri Ivar-Igor Saarniidu sõnul on LOTE dekaani valimiskogu pea sama suur kui rektorivalimistel ja dekaan võib selguda alles teises voorus.
Valimiskokku kuuluvad TÜ bioloogia-geograafiateaduskonna, TÜ füüsika-keemiateaduskonna, TÜ Füüsika Instituudi, TÜ Eesti Mereinstituudi ja TÜ Tehnoloogiainstituudi korralised täistööajaga õppejõud ja teadustöötajad ning loodus- ja tehnoloogiateaduskonna (LOTE) nõukokku valitud liikmed.
Ülikoolis kaheldakse, et sünergia, mida võiks loota lääne science-teaduskonna mudelist, jääb poolikuks, sest matemaatikud keeldusid sellega ühinemast.
Füüsika-keemiateaduskonna prodekaani Peeter Tenjes on varem öelnud, et LOTE loomise teemal on ülikoolis vastuolusid, sest paljudele jääb selgusetuks, mis on ühinemise kasulikud küljed.
Uus teaduskond hakkab koosnema kuuest teadus- ja arendusasutusest: TÜ Füüsika Instituudist, TÜ Keemia Instituudist, TÜ Molekulaar- ja Rakubioloogia instituudist, TÜ Ökoloogia ja Maateaduste Instituudist, TÜ Tehnoloogiainstituudist ja TÜ Eesti Mereinstituudist.
LOTE asutamisega lõpetatakse bioloogia-geograafiateaduskonna ja füüsika-keemiateaduskonna tegevus.