Tartu Postimees
 «  29.oktoober 2007  » 
Tee koduleheks Otsing Arhiiv Tellimine Reklaam/Advertising Töötajad Kuulutus ajalehte Tartumaa kinnisvara
» Täna
» Varia
Kultuuriaken
Täna Tartus
Lasteetendus "Viisk, Põis ja Õlekõrs"
AHHAA valgusenäitus "Ahhaa, särab ja säriseb!"
AHHAA 4D elamuskino
Fred Kudu mälestusvõistluste lastevõistlus
Tartu Ülikooli keskkonnatehnoloogia professori Jaak Truu inauguratsiooniloeng
 Tartu Postimees 

Terve artikkel | Prindi | Saada sõbrale

Rooli taga kokku kukkunud bussijuht suri


29.10.2007 14:53
Martti Kass, Postimees.ee


Täiendatud kell 17.03!
Tallinnast täna lõuna ajal Tartusse väljunud liinibussi juhti tabas Tartusse sissesõidul terviserike ning mees suri.

 
SEBE ekspressbuss.
Foto: Peeter Langovits
AS Sebe liinidirektor Väino Moor kinnitas Postimees.ee'le, et bussijuht suri terviserikke tagajärjel. 

«Politsei meile täpsemalt ei öelnud põhjust, kuid ilmselt oli tegemist südamerikkega,» ütles Moor. 

Postimees.ee lugeja kinnitusel oli bussifirmale Sebe kuuluv ühissõiduk jõudnud parasjagu Tartusse ning seisis kesklinnas foori taga, kui bussijuht kokku vajus.

Tegemist oli kell 12 Tallinnast väljunud Sebe ekspressbussiga ning intsident leidis aset, kui buss seisis foori taga Tartus Riia tänaval Kauburi kaubamaja juures.

«Hetkeks tekkis paanika, kohale jõudnud kiirabi tõstis bussijuhi välja ning andis abi,» rääkis Postimehele juhtunust teatanud kodanik.

AS Sebe liinidirektor Väino Moor ütles postimees.ee´le, et bussijuhi surm tuli neile šokina. «Ta oli rõõmsameelne mees, 46-aastane ja meil tööl alates 2000. aastast. Keegi ei osanud kahtlustada küll, et tal võiks tervisega probleeme olla,» ütles Moor.

«Ta alustas tööpäeva Tartust kell 8 ning väljus Tallinnast tagasi Tartusse kell 12. Dispetšer rääkis, et jõi hommikul oma kohvi ja tegi nalja nagu ta igal hommikul on teinud,» selgitas Moor.

Reisijatele saadeti asendusbuss, mis nad bussijaama toimetas.

Politsei kinnitusel sai kiirabi väljakutse kell 14.23 ning üritas meest kohapeal elustada. Pealtnägijate sõnul fikseeriti surm kümmekond minutit hiljem.

Kell 15.21 kurtis üks Postimees.ee lugeja, et kiirabi oli sündmuskohalt lahkunud ning surnukeha lamas endiselt sündmuspaigal muru peal, kaetult tekiga.

Lõuna politseiprefektuuri pressiesindaja Marge Kohtla sõnul tekkisid surnukeha transportimiseks kohale kutsutud sõidukil tehnilised probleemid ning protseduur võttis tavapärasest kauem aega.

Kas soovitad lugu teistele lugejatele?
Hinda Hinda Hinda Hinne: 4.22  

Rooli taga kokku kukkunud bussijuht suri 
Täiendatud kell 17.03!
Tallinnast täna lõuna ajal Tartusse väljunud liinibussi juhti tabas Tartusse sissesõidul terviserike ning mees suri.
Saja-aastaseks saav emeriitprofessor ihkab reisile 
Täna õnnitlesid kauaaegset maaülikooli õppejõudu Kaarel Tarandit tema
sajandal sünnipäeval ka vanad kolleegid ja õpilased.
Foto: Siim Kumpas


Homme on tähtis sünnipäev kahel tartlasel – Kaarel Tarandi saab 100- ning Ella Rämmal 102-aastaseks.


> Loe siit | Kommenteeri
Õpetaja: kunsti ja kunstihariduse kokkupuutepunkt on kadunud 
26. oktoobril toimus TÜ Raamatukogu kohviku fuajees ka Tartu Lastekunstikooli raamatu esitlus ja õpetajate näituse avamine.
Foto: Margus Ansu


Möödunud reedel korraldas Eesti vanim lastekunstikool, Tartu lastekunstikool oma poolesajanda sünnipäeva puhul seminari «21. sajandi lastekunstikool».


> Loe siit | Kommenteeri
Arvamusplats
Silver Meikar: kas Tartu vajaks metrood?
Juhtkiri: mull või maja
Linnavolikogus: kas Lotte ikka avatakse?
Priit Pullerits: kas sportlased on lollid ja äpud?

Kas nägite ülemöödunud pühapäeval, kui erinevast puust on Katrin Karisma ja Andrus Värnik? Kas panite tähele, kuidas Karismal, kel lavakogemust neli kümnendit, närv võbeles, lausa värises, kui ta tantsusaates põrandale astus? Mis siis, et tantsimine peaks olema ju tema leivanumbreid.
Tartu bussiliiklus seisab homme hommikul 
GoBusi Tartu bussijuhid.
Foto: Margus Ansu


Homme kell 6-7 hommikul korraldavad aktsiaseltsi GoBus bussijuhid Tartus tunniajase hoiatusstreigi, et nõuda 10-kroonist tunnipalga tõusu.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:
Noored loopisid kividega jalakäijaid 
Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees


Politsei pidas pühapäeval Põltsamaal kinni noored, kes loopisid kividega jalakäijaid ning kelle seas oli üks purjus 13-aastane.


> Loe siit | Kommenteeri
Tartu m-klassijuhataja projekt jõudis rahvusvahelise konkursi finaali 
Foto: PM Online


Selleaastaste Baltic Challenge Award konkursi finalistide seas on ka Tartus kaks aastat tagasi alguse saanud m-klassijuhataja projekt.


> Loe siit | Kommenteeri
Lahepere linnuvaatlustornile saab ligi nüüd ka ratastooliga 
Alatskivi vallas Lahe külas Lahepere järve ääres valmis linnuvaatlusplatvorm
Foto: Sille Annuk


Alatskivi vallas, Lahe külas, Lahepere järve ääres avati Eestis teine liikumispuudega inimestele ligipääsetav linnuvaatlustorn.


> Loe siit | Kommenteeri
«Winter of code» otsib parimaid ideid 
Tartu Ülikooli tudengid Aivo Paas (vasakul) ja Indrek Altpere kinnitavad, et konkursil Winter of Code osalemine andis neile nii kogemuse tegelda suurte projektidega kui ka tööpakkumise
rahvusvaheliselt Skype´ilt.
Foto: Margus Ansu


Homme algab üle-Eestiline praktilise tarkvaraarenduse võistlus «Winter of code».


> Loe siit | Kommenteeri
Tüli käik pani meest ähvarduslaske laskma 
Foto: Marianne Loorents/ SL Õhtuleht


Laupäeva öösel kella 00.55 ajal sai politseipatrull väljakutse Tartus Pepleri tänaval asuva toitlustuskoha juurde, kus oli isikuid relvaga ähvardatud.


> Loe siit | Kommenteeri
Tartu saatis aukodanikke viimsele teekonnale 
Helend Peep andis laupäeval oma viimse etenduse.
Foto: Margus Ansu


Helend Peep andis laupäeval oma viimse etenduse. Ta oli puusärgis Vanemuise väikese maja laval, ümbritsetud lillede ja leinapärgadega. Saalis istusid tema lesk, lapsed ja teised lähedased, kuid väga palju oli ka tema kui Tartu aukodanikust näitleja ja laulja ande austajaid, kes teda isiklikult ei olnud tundnud.


> Loe siit | Kommenteeri
Mees vehkis Jõgevamaal relvaga 
Foto on illustreeriv.
Foto: Toomas Huik


Laupäeva õhtul ähvardas Põltsamaal purjus meesterahvas korteris viibinud inimesi registreerimata tulirelvaga.


> Loe siit | Kommenteeri
Noorukid jätsid varastatud kaubiku keset sõiduteed 
Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees


Politsei uurib Jõgeval kaubiku ärandamist, mille 13-14-aastased noored jätsid pärast lõbusõitu seisma keset linnatänavat.


> Loe siit | Kommenteeri
Tartumaa omavalitsuste ametnikud õppisid juhtima 
Foto: Caro/Scanpix


Selle aasta esimese kümne kuu jooksul läbis 56 teenistujat neljateistkümnest Tartumaa omavalitsusest kaheksapäevase koolitusprogrammi, mille eesmärk oli parandada nende juhtimisoskusi.


> Loe siit | Kommenteeri
Spordikompleksi idee seisab 

Linn palub riigilt endale krunti, millele peaks rajatama jalgpalliväljakute kompleks. Kompleksi rajamine on aga tegelikkuses vajunud unustuse hõlma.


> Loe siit | Kommenteeri
Pärn ja Keis said ametist priiks 
Vasakult GoBusi juhatuse liige Valter Keis ja nõukogu esimees Aivo Pärn.
Foto: Sille Annuk


Laupäevasel GoBusi erakorralisel aktsionäride koosolekul kutsuti ettevõtte nõukogu esimehe kohalt tagasi Aivo Pärn, ettevõtte nõukogu vabastas ametist ka juhatuse liikmed Valter Keisi ja Kalle Muru.


> Loe siit | Kommenteeri
Tartu kolib bussid hotelli parklasse  
Mõni aeg tagasi hakkasid Tartusse saabuvad kaugliinibussid Emajõe ärikeskuse teise järgu ehitamise pärast peatuma bussijaama vastas Kaluri tänavas.
Foto: Margus Ansu


Tartu linn teeb Emajõe ärikeskuse ehitamise pärast bussijaama enam mitte mahtuvatele maaliinidele uue ajutise bussipeatuse.


> Loe siit | Kommenteeri
Tiigri kingitud masin aitab koolitunnis tikkida 
Enne kui Nõo põhikooli 5.b klassi tüdrukud Gristel Toomsalu (vasakult), Laura Lukk ja Karmen Lokk uue õmblus- ja tikkimismasina võimalusi proovida saavad, peavad neil käsitisi tehtud tikandid valmis olema.
Foto: Margus Ansu


«Zips-zups,» tikib lustakalt hüppav nõel ümber tähekombinatsiooni LAURA kaarjate äärtega südamekontuuri. Nõo põhikooli 5.b klassi õpilane Laura Lukk ise istub masina taga, seda puutumata.


> Loe siit | Kommenteeri
Tartu võtab luubi alla linnaõhu puhtuse  


Senised pistelised mõõtmised on näidanud, et Tartut vaevavad tavalised linlikud õhusaastehädad, kuid uuringud on olnud liialt harvad, et kaugeleulatuvaid järeldusi teha. Uuest aastast jälgitakse õhku pidevalt.


> Loe siit | Kommenteeri
Bussifirma Sebe muudab Tallinna-Tartu liini busside sõiduplaane  
Sebe muudab alates novembrist Tallinna ja Tartu busside sõiduplaani.
Foto: Mihkel Maripuu


Bussifirma Sebe muudab alates 1. novembrist kaugliinibusside sõidugraafikut ja põhilised muudatused puudutavad Tallinna ja Tartu vahel edasi-tagasi liikuvaid busse.


> Loe siit | Kommenteeri
Kriminaalasi avas suuromanikele võimaluse juhte vallandada 
AS-i GoBus juhatuse esimees Aivo Pärn
Foto: Lauri Kulpsoo


Kuigi enamasti kaitsevad ettevõtte aktsionärid oma kaasaktsionäre ja juhatuse liikmeid viimse veretilgani, sai altkäemaksu andmisele kaasaaitamises kahtlustatav GoBusi nõukogu esimees Aivo Pärn äsja ettevõtte suuromanikelt hundipassi.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:
 
Fotogalerii
15:54 26.11
Jõulukuuse teekond Kambja vallast Mäekülast Tartu Raekoja platsile
kõik galeriid
Vahur Kalmre blogi
kõik blogid
Täna
Elu
 
Gallup
Kuidas olete rahul linnapea Urmas Kruuse juhitava Tartu linnavalitsuse tegevusega? (781)
Väga rahul
 9.22%
Rahul
 8.32%
Jätab soovida
 7.17%
Sugugi pole rahul
 46.35%
Ei oska öelda
 28.94%




Tartu lühiuudised
15:01 29.10
Stipendiumisaajateks määrati 39 vanemuislast
13:01 29.10
Linnamuuseum peab ajaloopäeva
10:59 25.10
Tartu Lastekunstikool tähistab 50. juubelit
11:56 24.10
Neljapäeval esietendub ERMis lavastus «Väinämöise lugu»
14:57 23.10
Tartu laulupeomuuseum avatakse tavakülastajatele
14:46 23.10
Linn muutis spordi- ja noorsootöö aasta aunimetuste reglemente
14:45 23.10
Linn remondib oma kortereid
14:43 23.10
Sadama tänav liitub sademeveetorustikuga
Kõik tänased
Videouudised
Online intervjuud
Poliitfoorum
Kaebusteraamat
Blogid
Tarbija24
Avalik uudisvoog
Elu24
Sport
09:49 SEB: Balti riike võib tabada laenukriis

09:38 Saksa autotootjad võitlevad 130-kilomeetrise piirkiiruse vastu

09:26 Kaupluste jaemüük kasvas aastaga 12 protsenti
09:49 Jõgeva politseiinfo

09:49 Kaitsevägi muutus üheks valitsusasutuseks

09:48 Lõuna-Eesti Päästekeskuse operatiivsündmuste kokkuvõte 31. detsember
©1995-2012 Postimees | Kasutustingimused | Töötajad | Reklaam | Kontakt Uudised | Sport | Tarbija24 | Elu24 | Ilm | TV kavad | Koomiks | Telli ajaleht | Arhiiv | Paberleht | RSS feed