Liiklusrikkuja manitsemine osutus edukaks 24.08.2007 11:30
Eile kella 13.20 ajal helistas Lõuna prefektuuri liiklusliini numbril 14 900 tänulik mees, kes eelmisel päeval oli korrakaitsjatele teatanud Tartus Kummeli tänaval kihutanud sõiduautost Volkswagen Touareg.
Foto: Tairo Lutter / Virumaa Teataja
Liiklusliin võttis rikkujaga ühendust ning sõiduki juht tunnistas end süüdi ja lubas edaspidi liikluseeskirja täpselt täita.
Nüüd oli teataja Kummeli tänaval sama auto taga sõitma juhtunud ning Volkswagen liikus kiirusepiirangu 30 km/h alas aeglaselt ja väga ettevaatlikult.
Politsei tänab omalt poolt teatajat ja Volkswageni juhti mõistva suhtumise eest
Vaatasin uuenenud Athena majale pandud vanamoodsat restorani silti ja Volga restoran tuli meelde: sõin ja jõin seal minagi, kõhtu sain nii mõndagi… Meelde tuli praadide suurus, igituttav seltskond, kohalik õlu ja atmosfäär. Lõunale minnes võis lõunauinaku pealt ette arvata, mida süüa, mida juua ja keda kohata. Sest see oli ju Volga. Isegi lõhn on meeles.
Karlovas Võru tänavas tabati pime roolijoo-dik – kuigi see paari nädala
tagune uudis lennutas linnajao üleilmse ajakirjanduse veergudele,
teavad paljud kaas- ja välismaalased Karlovat ka sellepärast, et siin
on «teistmoodi kui uutes elamurajoonides».
Tartu tänavate viletsavõitu seisundi õigustamiseks on linnavalitsus leidnud kuhjaga argumente. Esiteks muidugi oleme lihtsalt liiga vaesed, et unistada kõikjal asfaldist, mis autot 50-kilomeetrise tunnikiiruse juures ei taoks ega loksutaks.