Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tartu Postimees

:

Raeplatsi politseimajas algab ümberehitus

Raeplatsi kunagises polikliinikumajas, kus politsei põhjaliku remondi järel vaid kolm aastat vastu pidas, algab uus remont, et kohandada hoone linnaametnikele sobivaks.

Sellesse majja plaanib Tartu linnavalitsus kolida linnakantselei mitmed teenistused ja uue, avalike suhete osakonna, ühtekokku umbes 30 töötajat. Esiteks seepärast, et raekojas vaevab kitsikus, teiseks seepärast, et linnavalitsus on nõuks võtnud laiendada raekoja esimesel korrusel teenindussaali ja seal pakutavaid teenuseid.

Lisaks linnavalitsuse ja volikogu infopunktile, mis tegutseb raekoja all juba aastaid, on plaanis sinna üle viia ka turismiinfopunkt.

Tartu linnavalitsuse majandamisteenistuse juhataja Eva Lääne ütles, et raekojast ei kolita minema linnavalitsuse liikmeid. Nende kabinetid asuvad raekoja teisel korrusel.

Raekoja plats 9 hoone rendilepingut ei ole siiski veel allkirjastatud, selleks on vaja linnavolikogu luba. Volikogu istungile on plaanis küsimus saata 29. juunil.

Maja omaniku Mart Avarmaaga on aga renditingimustes põhimõtteliselt kokku lepitud. Rendihind on 106 krooni ruutmeetrist pluss käibemaks, mis tähendab renditava umbes 600 ruutmeetri eest 900 000 krooni aastas. Lisaks kommunaalmaksud.

Hoone linnavalitsusele kavandatud korrustel on algamas põhjalik remont, ehkki viie aasta eest läbis maja kapitaalremondi. Mart Avarmaa selgitas, et kui politsei eelistas rohkeid suletud kabinette, siis linnavalitsus soovib avatumat töökeskkonda. Ka pole linnavalitsuse avalike suhete osakonnal rakendust trellitatud arestikambritele.

Hoone viimasel korrusel peab sel nädalal oma ruumide avapidu tuntud IT-firma Skype, neljas korrus on aga veel vaba.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Sponsoreeritud artiklid
RIIGIKOGU VALIMISED TARTUS NING JÕGEVA- JA TARTUMAAL
  ARVAMUSPLATS
  VÕTAME KOKKU TARTU AASTA 2014
  AJALEHT KÜSIB
  NÜÜD KESKENDUME BALTI LIIGALE
  TARTU POSTIMEHE VALIMISINTERVJUUD
  LOE TARTU POSTIMEHE KORVPALLIVEEBIST
  PIKK LUGU TARTU POSTIMEHES JÕULUAJAKS
  Viimased uudised
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  Lühiuudised
  Top lood
  Top kommentaarid
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.eeKõik
  Elu24Kõik
  Majandus24Kõik
  SportKõik
  TallinnCityKõik
  NaineKõik
  TarbijaKõik
  MaailmKõik
  ArvamusKõik
  UudisedKõik
  VIIMASED GALERIID
  Arhiiv