Tartu kavandab kolme uut lasteaeda 14.04.2008 16:04 Jüri Saar, Tartu Postimees
Tartu linn kavatseb koostöös riigiga ehitada aastaks 2012 kolm uut lasteaiahoonet nii, et riik maksab poole ehitushinnast. Täna andis linnavalitsus heakskiidu eelnõule, mis lasteaiad ja nende suurused üles loeb. |
| |
|
 |
Kaunase 22 majast saab linnavalitsuse plaanide kohaselt osaliselt taas lasteaed 2009. aasta alguses. Foto: Margus Ansu |
 |
|
|
|
Kõige suurem neist lasteaedadest on plaanitud Tammelinna Kulli tänavale, sellesse tuleb abilinnapea Jüri Sasi seletusel kaheksa rühma, kuivõrd krunt on suur ja enam ei ole lasteaiarühmade arvu piiratud kuuega.
Viie rühmaga lasteaeda kavandab Tartu Pepleri 1 krundile Maarja kiriku naabriks. Sasi sõnul on seal arhitektidel kõvasti nuputamist, kuidas maaülikooli võimlast kirikuks tagasi ehitatav hoone ja lasteaiamaja kokku sobima panna.
Veel üks lasteaiahoone laiendaks Sepa 18 asuvat Rukkilille lasteaeda. Juurdeehitisse on kavandatud 78 kohta kokku kuuele rühmale.
Sasi ei pidanud tõenäoliseks, et nende lasteaedade ehitus võiks alata enne tulevat aastat ja ka see tähtaeg võib osutuda liiga optimistlikuks, sest pole selge, kui kiiresti riigilt rahaeraldis võib tulla.
Tartu loodab nende lasteaedade ehituseks riigilt saada 64 miljonit krooni, teist sama palju tuleb linnal endal juurde panna.
Linn valmistab ette uute lasteaedade avamist Kummeli tänaval ja Kaunase puiesteel ning plaanib laiendada Karoliine lasteaeda. |
|
|
|
|