Suure uhkusega kõneldakse siin Tartu kandis Emajõe elustamisest ja plaanidest, mida selle nimel mõtteis mõlgutatakse. Mõni neist plaanidest on aga täitsa rappa kiskunud. Jutt mõistagi Atlantise ette euroraha toel mullu ehitatud uuest paadisillast.
Selle haldamise andis linnavalitsus mullu Infoautole üle, mis oli aga Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele täiesti vastuvõtmatu. Eriti asjaolu, et kõigile kasutamiseks mõeldud sillal oli värav ees ja pealegi lukus.
Tänavu suvel on küll sild ja pole väravat, aga pole ka paate, sest valveta kohas on oma sõiduriista riskantne hoida. Tartu linnavalitsus on küll jutustanud konkursi korras paadisillale haldaja otsimisest, kuid seni pole konkursi väljakuulutamisenigi jõutud. Nagu ametlik vastus kõlab, on olnud pakilisemaid tegemisi.
Masendav tekkinud olukorra juures on see, et paadisilla probleem pole kerkinud eile ega üleeile. See oli teada juba mullu suvel. Nüüd on üürikesest navigatsioonihooajast juba suur tükk ära kulunud ja kulub veelgi suurem, enne kui konkursi tulemused selguvad. Mis kasu on paadisillast ja selle hooldajast talvel, kui jõgi jäässe läheb?