Tammeka noored pallurid tõid Rootsist medaleid

Kuus Tammeka noortevõistkonda käisid juuni lõpus maailma suuruselt seitsmendal noorteturniiril Pitea Summer Games 2013. Tammeka noortel läks Põhja-Rootsis äärmiselt hästi - turniirivõidu tõid koju 2001. ja 2003. aastal sündinud poisid, teatas jalgpalliklubi.

Turniiril osales üle 800 võistkonna 20 erinevast riigist. Tammeka võistkondadest osalesid turniiril 1997., 1998., 2000., 2001., 2002. ja 2003. aastal sündinud poisid. Parimad tulemused tegid 2001. ja 2003. aastal sündinud poisid, kes naasesid turniirilt kuldmedalitega ning 1997. aasta poisid, kes tõid Tartusse tagasi pronksise autasu.

1997. aasta poiste turniir

Vanimad Tammeka noored, kes Rootsis käisid, olid 1997. aastal sündinud poisid. Indrek Koseri ja Ken Viidebaumi juhendatavad poisid alustasid turniiri 3:0 võiduga norralaste FK Mjölneri üle. Seejärel võideti Rootsi võistkonda Älvsby IF 2:1 ning alagrupi viimases mängus viigistati soomlaste FC Lynxiga.

Veerandfinaalis mindi kokku FC Solvädersiga (SWE), keda võideti penaltitega 5:4. Poolfinaalis mängiti Poola võistkonna Plikarskie Nadziejega, kellele kaotati 0:2. Poolakad olid ka hilisemad turniiri võitjad. Pronksikohtumises mängiti Norra võistkonna Fauske Sprintiga, keda penaltiseeria järel 13:12 võideti. Tulemuseks 21 võistkonna seas kolmas koht.

1998. aasta poiste turniir

98. aasta poiste turniiril osales 41 võistkonda seitsmest riigist. Alagrupimänge alustati kaotusega Norra võistkonnale Medkila IL, seejärel viigistati rootslaste Tegs SK-ga ning alagrupi viimases mängus kaotati Soome võistkonnale OLS 1. Alagrupist kahjuks edasi seega ei pääsetud.

2000. aasta poiste turniir

Tammeka 2000 poisid alustasid 73 võistkonna konkurentsis turniiri suure 9:0 võiduga rootslaste Alviks IK vastu. Seejärel võideti Norra võistkonda Aga IL 2:1 ja alagrupi viimases mängus viigistati Rootsi võistkonna BK Örneniga 2:2.

Alagrupist mindi edasi esimestena, kuid 1/16-finaalis tuli vastu võtta napp 0:1 kaotus IL Norildilt (NOR).

2001. aasta poiste turniir

2001. aasta poiste turniiril osales kokku lausa 98 võistkonda. Tammeka oli väljas kolme võistkonnaga.

Tammeka I võitis oma alagrupi täiseduga. Rootsi võistkonda IBFF võideti 2:0, norrakate Hamna Tigersile näidati koht kätte tulemusega 5:1 ja Vendelsö IK 3 võistkonda (SWE) võideti 2:1.

1/16-finaalis mindi vastamisi Medilka Unitediga Norrast, keda võideti kindlalt 6:0. Seejärel tehti sama tulemusega tuul alla soomlaste LaFK-ile. Veerandfinaalis läks asi pingelisemaks, kuid Mehhiko võistkonna CA Intercups vastu võeti siiski 3:1 võit. Poolfinaalis tuli Tammeka vastaseks Iirimaa võistkond Salthill Devon FC, kuid ka siin jätkus tartlaste võidukäik tulemusega 1:0. Lõpuks, finaalis, mängis Tammeka Venemaa võistkonna Nivaga ning turniir lõpetati 2:1 võidu ja kuldmedalitega.

Tammeka 2001 II võistkond pidi kahjuks oma alagrupis vastu võtma viimase koha. Alagrupis kaotati Hunstad FK-le (NOR) tulemusega 1:8 ja Rootsi võistkondadele Tegs FK Böleäng ja Alviks IK 1 vastavalt 0:4 ja 0:8.

Tammeka 2001 III võistkond ei pääsenud samuti oma alagrupist edasi. Kaotati küll ainult üks mäng, seda tulemusega 0:5 Teg SK Östile (SWE) ning tehti viigid norralaste Hakvik IL-i ja rootslaste Alviks IK 1-ga, kuid alagrupis tähendas see kolmandat kohta.

2002. aasta poiste turniir

Ka 2002. aastal sündinud Tammeka poisid olid väljas kahe võistkonnaga. Kokku osales selle vanuse turniiril 73 võistkonda.

Tammeka I võistkond tegi turniirile suurepärase alguse. Alagrupis võideti ainult suured võidud. Suurelt 8:0 võideti IFK Umeat (SWE), tulemusega 5:0 tehti selg prügiseks Norra võistkonnal Tromso IL 2 ja lõpuks võideti veel 7:1 Gammelstadts IF Gröni (SWE).

Hea hoog jätkus ka 1/16-finaalis, kui Rootsi võistkonda Alviks IK võideti lausa 11:0. Seejärel kaheksandikfinaalis näidati 3:1 võiduga koht kätte soomlaste HauPa-le, kuid veerandfinaalis tuli 0:2 alla vanduda Peruu võistkonnale AD Cantolao.

Huvitaval kombel võttis Tammeka II omas alagrupis võidud täpselt samade skooridega! Suured võidud võeti Sunderby SK (SWE), IK Myrani (FIN) ja Beisfjord IL (NOR) vastu.

1/16-finaalis võideti 6:0 Öjebyn IF-i (SWE) ja kaheksandikfinaalis kõige napimailt 1:0 OLS-i (FIN). Veerandfinaalis kahjuks Tammeka II jõud lõppes ning 4:0 kaotusega TP-47-le (FIN) oli turniiriteekond lõppenud.

2003. aasta poiste turniir

Selles vanusegrupis osales 44 võistkonda ning Tammeka oli väljas ühe võistkonnaga.

Tammeka võitis alustuseks oma alagrupis kõik kolm mängu. Ajax Sarkkiranta (FIN) alistus tulemusega 3:1, rootslaste IBFF-i võideti 4:0 ning IFK Lulea 1 (SWE) kaotas Tammekale 0:3.

Tammeka poiste vastaseks kaheksandikfinaalis tuli Sortland IL Norrast, keda võideti 7:0. Seejärel mängiti veerandfinaalis Soome võistkonna GBK-ga ning ka siit võeti kindel 3:0 võit. Pingelises poolfinaalis ristasid Tammeka 2003 poisid mõõgad Tegs SK-ga (SWE) ning mängus väljuti 3:2 võiduga.

Finaalmängus kohtuti taaskord rootslastega ning ka FC Solvädersi vastu võeti võit, seekord tulemusega 3:1 ning Tammeka noorim sats sai samuti koju tuua kuldmedalid.