Tartlannad valitsesid Viljandis

Leila Luik võitjana Viljandi järvejooksu finišis.
Leila Luik võitjana Viljandi järvejooksu finišis. Foto: Malle Elvet

Leila Luik (TÜ ASK) võitis naiste arvestuses ajaga 42.51 (üldarvestuses 38. koht) 1. mail  84. suurjooksu ümber Viljandi järve. Teiseks tuli Olga Andrejeva ajaga 45.14 (Stamina Arcotransport tiim) ja kolmas oli Grete Tõnne (EMÜ SK), kes jooksis ümber Viljandi järve ajaga 46.56.

Meeste arvestuses oli tartlastest parim Allar Lamp (TÜ ASK), kes jäi ajaga 38.33 neljandaks. Jooksu võitis Ilja Nikolajev (Jooksupartner) ajaga 36.49.

Viljandi järve jooksust jäi kõrvale mullune Eesti maratonimeister Viljar Vallimäe, kes jooksis aprillis Rotterdamis maratoni. «Jalad pole veel maratonist taastunud. Kuna võistlusi tuleb hooaja jooksul palju, otsustasin Viljandi jooksu vahele jätta,» ütles Vallimäe jooksuportaalile.