Tartu Postimees TEADE Online-intervjuu: lugejate küsimustele vastas Edgar Savisaar(162)
 «  05.november 2006  » 
Logi sisse
Nimi
Parool
Registreeru
Unustasid parooli?
Vajuta siia
TOP kommentaarid
Blogid
Postimehe suusablogi
Hipbloogi
Tehnokratt
 Tartu Postimees 

Terve artikkel | Prindi | Saada sõbrale

Rocki tantsutüdrukud pingutavad erilisuse nimel
03.11.2006 00:01
Ketlin Beljaev, Tartu Postimees


TÜ/Rocki korvpallimeeskonna tantsutüdrukutel on neli esinemisvormi, nad kasutavad tantsukavades võimlemisvahendeid, harjutavad kaks korda nädalas ja varuvad enne mängu poolteist tundi aega meikimiseks.

 
Rocki tantsutüdrukud sättisid end etteasteks vähemalt tund aega enne üleeilset mängu. Esinemissaapad on juba jalga tõmmanud Merili Sööt (esiplaanil) ja Kadri Jukk.
Foto: Sille Annuk

Tantsutüdruk Kadri Jukk räägib, et neil on esinemise ajal kõik hirmud olemas, sest nad kasutavad vahendeid, mis muudavad kavad riskantseks.

«Ikka kukub rõngas või kurikas vahepeal maha, toss lendab jalast. Vahel ei jõua riideid vahetada, kui timeout võetakse liiga kiiresti: vöö jääb panemata või saapalukk lahti. Saaks lihtsamalt ka, aga me tahame olla erilised ja publikule midagi pakkuda,» ütles Jukk.

Juki sõnul on ergutustüdrukud viimaste aastatega palju populaarsust kogunud. «Avastame ikka ja jälle uusi nägusid, kes, tuleb välja, on meie fännid. Osa fänne on nii tublid, et on aidanud meil kodulehe teha, mõned tantsivad tribüünil kaasa, kui meie platsil esineme.»

Jukk leiab, et meessoost fännid näitavad ennast rohkem. «Aga on ka päris palju tüdrukuid, kes tulevad ja ütlevad, et väga kihvt, fänname teid täiega.»

Platsi ääres ei plaksuta

Treener Kristiina Noor räägib, et kõik Rocki tantsutüdrukud on võimleja taustaga ning see on ka nende grupi liikmeks saamise tingimus. «Suudame teha selliseid asju, mida ta-

vatantsijad ei suuda: kasuta-

me võimlemisasju, teeme jalatõsteid, hüppeid ja akrobaatikat.»

Noore sõnul on esinemine tüdrukutele kõva pingutus ja mängu ajal teevad nad kõrvalsaalis sooja. «Sellepärast paljud küsivadki, miks me ei seisa platsi ääres, ei plaksuta ega ela kaasa.»

«Kavu ja koreograafiat mõtlen enamasti mina. Ideid annavad kõik, otsivad muusikat näiteks,» ütles Kristiina Noor. Treener lisas, et kuus üritatakse ikka üks-kaks kava välja mõelda, aga igaks mänguks uut kava ette valmistada ei suuda. Kadri Jukk tunnistab, et sellest on kahju.

«Sama kava väsitab nii meid kui ka publikut, eriti kui ühe nädala jooksul on mitu mängu. Aga me ikka tahame teha, ei ole nii, et väga sunniviisiliselt siia tuleksime,» ütles Jukk.

Korvpallihuvi

Tantsutüdruk Grete Reimand ütles, et kõik töötavad ühise eesmärgi nimel, mida tõestab kas või see, et tüdrukud on esinemisvormid ise kombineerinud. «Kui keegi näeb poes huvitavaid saapaid või midagi, siis annab sellest teistele teada.»

Reimand leiab, et tantsutüdrukud poleks selle asja juures, kui neile ei meeldiks korvpall.

«Kui meil kunagi iluvõimlemistrennid korvpallurite trenni kõrval olid, siis käisime tihti vaatamas. Pärast trenni läksime kohe kõrvalsaali ja hullult huvitas. See on nii loogiline, et ma lähen korvpalli vaatama,» rääkis Reimand, kes hoiab ennast praegugi mängutulemustega kursis.

TÜ/Rocki iga kaotust tantsutüdrukud südamesse ei võta. «Hooaja keskel tuleb kaotusi palju ja neist me küll ei lase ennast häirida. Finaalide ja väga oluliste mängude ajal on aga küll tuju paha, kui meeskond kaotab,» lausus Reimand.

Ta meenutas, kuidas tantsutüdrukud elasid kaasa TÜ/

Rocki finaalmängule, mida televisioon üle kandis.

«Tegime Arcticus trenni. Kogu aeg jooksime teleka juurde ja tagasi. Kisasime ja kiljusime, inimesed vaatasid, mis toimub,» pajatas ta.

Täna võistlevad Rocki tantsutüdrukud ise – Tartus, rahvusvahelisel tantsuvõistlusel Dance Leader 2006. «Põnev, tuleb mingi võistlusmoment, hoopis teine tunne kui mängude ajal esineda,» ütles Reimand.

Kas teate?

Dance Leader 2006

Täna Turu tn spordihoones

• kl 17 eelvõistlused (iga rühm esineb kahe kavaga)

• kl 19 finaal (finaali pääsenud esitavad lisakava)

• kl 20.30 autasustamine

Kas soovitad lugu teistele lugejatele?
Hinda Hinda Hinda Hinne: 4  
Vilja Savisaar langes tantsusaatest välja 
(täiendatud 22.15)
PM Online’i lugejad hoiavad pöialt Padarile ja Parmasele
Kanepi kaotas Hasselti finaalis Clijstersile 3:6, 6:3, 4:6
Kim Clijsters on pärit spordiperekonnast
Toomas Leius usub Kanepilt «sõbrannade» püüdmist
Kaia Kanepi servis end Eesti tenniseajaloo raamatusse
Sport
EMHI hoiatab 19-kraadise öökülma eest
Ilm
Jõgevamaa liiklusõnnetuse patsientide seisund on stabiilne Video
Eesti uudised
Põhjamerel registreeriti rekordlained
Teadus
PM Online’i lugejad hoiavad pöialt Padarile ja Parmasele
Meelelahutus
Sakala keskuse eest on allkirja andnud üle tuhande inimese
Kinnisvara
Politsei: päike polnud ilmselt Jõgevamaa õnnetuses süüdi  
Näitlejaid vedanud väikebuss Hyundai Trajet pärast õnnetust.


Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja Klaire Ründva sõnul ei olnud eilses kolm inimelu nõudnud liiklusõnnetuses ilmselt süüdi päike, kuna see paistis õnnetuse hetkel külje pealt.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Ränk autoõnnetus võttis laupäeval kolm inimelu

Jõgevamaa liiklusõnnetuse patsientide seisund on stabiilne Video

Zukerman: õnnetuses võis süüdi olla ka päike

FOTOD: Fotod: Mõhkküla teeristi liiklusõnnetus Galerii

Vaata lisaks samal teemal
Saddam mõisteti poomissurma  
Saddam Hussein


Täiendatud kell 12.08
Iraagi endine diktaator Saddam Hussein mõisteti süüdi inimsusevastastes kuritegudes ja mõisteti surma poomise läbi. Kohtuotsus viiakse järgmise 30 päeva jooksul ilmselt täide.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Välisminister Paet külastab Iraaki

Täna on oodata kohtuotsust Saddam Husseini üle

Tapeti Saddami protsessi peakohtuniku õemees

Saddami protsessile määrati uus peakohtunik
Arvamusplats
Mart Kadastik: Prükkarite marss

Andres Maimik: Lihtne elu
 
Aivar Reinap: Mis on alanud poliithooajal moes?
Online-intervjuu: lugejate küsimustele vastas Edgar Savisaar
Intervjuu on läbi!
Postimees Online'i lugejate küsimustele vastas Keskerakonna esimees ja majandusminister Edgar Savisaar.
Üha uued energiajoogid ahvatlevad noori üle maailma 
Energiajookide tarbimisel ei tasu liialdada.


Igal aastal lisandub turule aina uusi energiajooke, viimase aastaga paisati turule ligi 500 uut kofeiinirikast janukustutajat.


> Loe siit | Kommenteeri
Noorpoliitikud süüdistavad valitsust väheses tähelepanus liiklusohutusele 
Noor-Isamaad sundis avaldust tegema tuntud näitlejatega juhtunud traagiline liiklusõnnetus. Pildil näitlejaid vedanud väikebuss Hyundai Trajet pärast õnnetust.


Pidevad liiklussurmad, vigastused ja varaline kahju on tingitud otseselt sellest, et valitsus ei ole liikluse ohutusele piisavat tähelepanu pööranud, leiab Noor- Isamaa tänases avalduses.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Üliraskes liiklusõnnetuses hukkus näitleja Dajan Ahmet ja veel kaks inimest
Kohtutäiturite peale kaebab aastas keskmiselt 100 inimest 


Justiitsministeeriumi andmetel kaebab aastas keskmiselt 100 inimest kohtutäiturite tegevusele ja nende erinevatele toimingutele.


> Loe siit | Kommenteeri
Loomakaitsjad protestivad karusloomade piinamise vastu rongkäiguga 
Loomakaitsjate kiri karusloomade kaitseks.


11. novembril toimub Tallinna kesklinnas loomade õiguste liikumise Loomade Nimel organiseeritav karusnahatööstuse vastane meeleavaldus-rongkäik.


> Loe siit | Kommenteeri
Sportautod saavad varsti diiselmootorid  
Vauxhall VX220 ökodiiselmootoriga ideeauto


Ettekujutus diiselautost kui aeglasest ja tossavast suurest sedaanist hakkab ümber saama - mitmed autotootjad on arendanud võimsaid diiselmootoreid ringrajaautode jaoks.


> Loe siit | Kommenteeri
Müügile tuli 70 000-kroonine mälupulk 


Flash-mälul baseeruvad mälupulgas on tulnud, et jääda ja võita meie südameid. Need mängivad ka muusikat ja näitavad pilte, mida iganes... Neid on väiksemahulisi ja suuri,mille maht ulatub juba 10 gigabaidini. Aga kui me vajame veelgi enam ruumi taskus kaasavedamiseks?


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Väike mahukas mälupulk tõrjub disketid turult välja
Tõeline miljonimäng ehk Saviliiva suur koduloterii 
Unistuste Saviliival pole täna veel ühtegi miljonikodu, vaid kopp lõhub tööd teha. Esimesed korterid ja majad valmivad järgmise aasta lõpuks, viimased 2009. aastal.


Kuidas saada üleöö miljonäriks? Kõikvõimalike lotodega on see 15 aasta jooksul õnnestunud 45 inimesel. Telemänguga «Kes tahab saada miljonäriks?» veel mitte kellelgi! Õige vastus on: Tallinna Saviliiva uuselamurajooni koduloteriil! Kuidas lausa 214 inimest hetkega miljonäriks saavad, uuris Rasmus Kagge.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Repliik: Ülekohtu hüvitamine rikastele
Madalam kehatemperatuur pikendab eluiga  


USAs Californias asuva Scrippsi uurimisinstituudi teadlaste kinnitusel pikendab madalam kehatemperatuur eluiga.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Rikkurite naabrus lühendab vaeste inimeste eluiga

Punane vein pikendab hiirte eluiga

Varajane pensionile siirdumine ei tõsta eluiga
Üliraskes liiklusõnnetuses hukkus näitleja Dajan Ahmet ja veel kaks inimest 
Dajan Ahmet.


Täiendatud kell 21.40
Jõgevamaal täna pärastlõunal juhtunud üliraskes liiklusõnnetuses sai surma kolm ja vigastada kaheksa inimest. Hukkunute hulgas on tuntud lavastaja ja näitleja Dajan Ahmet.  


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Ränk autoõnnetus võttis laupäeval kolm inimelu

Noorpoliitikud süüdistavad valitsust väheses tähelepanus liiklusohutusele

Politsei: päike polnud ilmselt Jõgevamaa õnnetuses süüdi

Jõgevamaa liiklusõnnetuse patsientide seisund on stabiilne Video

Vaata lisaks samal teemal
Zukerman: õnnetuses võis süüdi olla ka päike 
Näitlejaid vedanud väikebuss Hyundai Trajet pärast õnnetust.


Lavastuse "Pahad poisid" näitleja Aleksandr Zukerman pääses õnnetusest tänu telesaatele "Subboteja", mille pärast ta oli sunnitud liinibussiga Tartusse etendusele sõitma.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Anne Veesaar: ma olen tõesti õnnesärgis sündinud

Politsei: päike polnud ilmselt Jõgevamaa õnnetuses süüdi

Jõgevamaa liiklusõnnetuse patsientide seisund on stabiilne Video

FOTOD: Fotod: Mõhkküla teeristi liiklusõnnetus Galerii

Vaata lisaks samal teemal
Peremees tõmbas lapsehoidjal pluusi lõhki 


“Kui kuulen jutte lapsehoidja ja pere suhetest, meenub kohe minu endaga juhtunu. See, kuidas peremees mind ümber söögilaua taga ajas ja pluusi seljas lõhki tõmbas,” kõneles Virge (nimi muudetud - G. N.).


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Kaja ei taha enam lapsehoidja olla
 
Fotogalerii
15:30 04.12
Üleujutus Korva luhal
kõik galeriid
Meelelahutus

Romeo Beckham põeb epilepsiat

Pelgalt kõndimine füüsilist vormi ei paranda

Julia Roberts naasis tööle

Ljudmilla Gurtšenko mängib «Karnevaliöö» järjes

Šotlased nõuavad iseseisvust

Filmilooja sidus noorte pihtimused ja elu traagika

HIP! Brainstorm sai teemandi lihvitud

Pildistajad otsisid pimeduses valgust

Neeme Korv: Tundmatu tähtreporter Ehh

Arvutimängureid sunnitakse trenni tegema

Eesti autoajakirjanikud valivad aasta auto

05.11 Vilja Savisaar langes tantsusaatest välja

HIP! 05.11 Kylie on tuuriks valmis

HIP! 05.11 MTV galal jagati kalleid kingitusi

HIP! 05.11 McCartney tahab säilitada väärikust

HIP! 05.11 Madonna laps saab safariteemalise toa

05.11 PM Online’i lugejad hoiavad pöialt Padarile ja Parmasele

05.11 Microsoft lõpetab MSN Music’u tegevuse

04.11 Horoskoop 5. novembriks Video

04.11 Bristol teeb Bugattile tuule alla
 
Postimees
Tartu Postimees
Online intervjuud
Blogid
Kaebusteraamat
Tarbija24
Avalik uudisvoog
Elu24
Sport
21:28 Päikesesond saatis Maale esimesed andmed

20:51 Discovery seatakse stardivalmis

16:08 Saab laseb välja uue auto
09:49 Jõgeva politseiinfo

09:49 Kaitsevägi muutus üheks valitsusasutuseks

09:48 Lõuna-Eesti Päästekeskuse operatiivsündmuste kokkuvõte 31. detsember
©1995-2012 Postimees | Kasutustingimused | Töötajad | Reklaam | Kontakt Uudised | Sport | Tarbija24 | Elu24 | Ilm | TV kavad | Koomiks | Telli ajaleht | Arhiiv | Paberleht | RSS feed