Postimees TEADE Kuku, Postimees ja Postimees Online korraldavad esseevõistluse(34)
На русском
< 03.august 2006 >
Päevatoimetaja
Erik Henno

Eilne loetavuse TOP \"\"
Saaremaa jääb Kreeka laeva vrakist ilma (40)
Kanuumatkajad leidsid Keila jõest tosin koeralaipa (75)
Sillamäe muusikaõpetaja langes maniaki ohvriks (23)
Valged plastmasstoolid kütavad Põhjamaades kirgi (41)
Söödapurustis hukkunu leiti kolme päeva pärast (27)

 >>
Kuu TOP50

Blogid
Hipbloog
LNR BLG
Tehnokratt
Väsind loom
Vastuse-Vadim
Logi sisse
Nimi
Parool
Registreeru
Unustasid parooli?

 
 Esileht > Välisuudised 

Terve artikkel | Trüki | Saada sõbrale

Laar: Kuubas toimuv on kui NSV Liidu gerontide paraad
03.08.2006 18:40
BNS


Ekspeaminister Mart Laari sõnul meenutab Fidel Castro haigestumine ja võimu üleandmine Raul Castrole 1980. aastate alguse olukorda NSV Liidus, olemas on ka muud eeldused demokraatliku ühiskonna ülesehitamiseks.

 
Mart Laar.
Foto: Teet Malsroos / SL Õhtuleht

Rahvusvahelise Kuuba demokratiseerimise nõukogu liige Laar ütles, et ootab kommunistliku Kuuba liidri haiglasse mineku ja võimu ajutise ülemineku tulemusel nende protsesside kiirenemist, mis võimaldavad Kuubas hakata üles ehitama demokraatlikku ühiskonda.

 Samal teemal:

Fidel Castro seisund on tema enda sõnul hea

Haige Fidel Castro andis Kuuba tüüri oma venna Rauli kätte
«Väga paljuski on režiimi püsimine seotud Castro isikliku fenomeniga,» rääkis Laar.

«Vaadates Kuubat, meenub mulle Nõukogude Liit 1980. aastate alguses ehk gerontide paraad, kus võim anti surevalt juhilt järgmisele surijale.»

Kui Fidel Castro ja ajutiselt Kuuba liidri kohuseid täitva Fideli venna Raul Castro vanusele lisada veel majanduslik kitsikus ja probleemid, millega kuubalastel tuleb seetõttu rinda pista, siis need loovad Laari hinnangul eeldused demokraatlikeks arenguteks.

«Eelkõige sõltub [demokratiseerumine] siiski sellest, mida kuubalased ise otsustavad ja kui organiseerunud on demokraatlikud jõud Kuubas. Väljastpoolt on [muutuste] tõenäosust raske hinnata,» ütles ekspeaminister.

Laari sõnul pole sugugi välistatud ka see, et kuubalased otsustavad teistsuguste reformide kasuks ning järgivad Ladina-Ameerikas praegu populaarset vasakpoolset suunda, mille värvikaim esindaja on Venezuela juht Hugo Chavez.

«Meie asi on aidata, kui on otsustatud demokratiseerumisele minna. Kindlasti ei saa kuubalaste edasiminek olema kerge,» lisas Laar.

Kuuba president Fidel Castro andis esmaspäeval pärast sisemise verejooksu peatamiseks tehtud operatsiooni võimu üle oma vennale kaitseminister Raul Castrole.

Teisipäeva hilisõhtul teatas Fidel Castro, et tema operatsioonijärgne seisund on stabiilne ning ta tunneb end heatujuliselt.

Kolmapäeval ütles Fideli Miamis elav õde Juanita Castro Ruz, et Fidel sai intensiivravist välja.

Isamaaliitlasest ekspeaminister Mart Laar on viimastel aastatel maailmas mitmel pool tuntust kogunud reformidealaste nõuannete jagamisega, näiteks nõustab Laar praegu Gruusia läänemeelset presidenti Mihhail Saakašvilit.

Laar on ka rahvusvahelise Kuuba demokratiseerumise nõukogu (International Committee for Democracy in Cuba) liige, kuhu kuuluvad teiste seas Tšehhi ekspresident Vaclav Havel, Hispaania endine peaminister Jose Maria Aznar, USA eksvälisminister Madeleine Albright ning ka sotsiaaldemokraadist europarlamendi saadik ja endine Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves.

Kas soovitad lugu teistele lugejatele?
Hinda Hinda Hinda Hinne: 3  

  Varem samal teemal:

Haige Fidel Castro andis Kuuba tüüri oma venna Rauli kätte (12)
02.08.2006 00:01

Fidel Castro seisund on tema enda sõnul hea (4)
02.08.2006 09:47
Kadri Must: ümarlauaparteide uus tähtaeg Keskerakonnale ei sobi Video
Erakonnad jätkavad ühise presidendikandidaadi leidmist nädala pärast
Keskerakond taotleb ümarlaua edasilükkamist
Valgas põletas lapselaps oma vanaema surnuks
Krimi
Andrei Inešin tuli Zagrebis maailmameistriks
Sport
Minister Reps: olukord Eesti haridussüsteemis on katastroofiline Video
Eesti uudised
Koplis varastati lühikese aja jooksul juba kolmandat korda sidekaablit Video
Krimi
Politsei otsib Jostovi avariipaigal peatunud kaubikujuhti
Krimi
TV3 uudisteankruks saavad Urmas Liiv ja Irmeli Karja
Meedia
Eestlase ruletirattakeerutus kuulutati ametlikult Guinnessi rekordiks 
Intan Pragi.


Eestlasest kasiinodiiler Intan Pragi sai ametliku kinnituse selle kohta, et tema eelmise aasta veebruaris tehtud rekordisooritus, mille kestel ta keerutas 48 tundi järjest ruletiratast, tunnistati Guinnessi maailmarekordi tiitli vääriliseks.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Eestlane püstitas uue Guinnessi rekordi
Tallinna eeslinlane läbib päevas keskmiselt 70 kilomeetrit 
Õhtune tipptund Tallinn–Tartu maanteel.


Keskmine Tallinna ääres paiknevas uusasumis elav inimene läbib päevas 70 kilomeetri pikkuse teekonna, käies kesklinnas tööl või koolis ja teenindusasutustes, selgub Tartu Ülikooli geograafia instituudi uuringust.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Uuring: Tallinna kesklinna tänavail domineerivad naised
Arvamusplats
Tiia Teder: Seiske rahulikult sabas, nii jääbki!
Saaremaa Laevakompanii teenindust kritiseeriva praamireisija Tiia Tederi hinnangul jätab laevakompanii oma käitumisega kõigiti mulje, et reisijad ei olegi sadamasse oodatud. Justkui oleks parem, kui nad ei tuleks.
Tõnis Rihvk: Paratamatu järjekord
Aivar Reinap: Seadustatud liigkasu praamiäris
Ilves peab valijamehi ettearvamatuiks
Toomas Hendrik Ilvese hinnangul võib uus president selguda riigikogus, kui erakonnad säilitavad selleks koostöötahte. Kui riigipea valimine peaks minema valijameeste kogu kätte, on tulemus tema sõnul ettearvamatu.
Keskerakond taotleb ümarlaua edasilükkamist
Ergma hinnangul pole Eesti riik laokil
Online-intervjuu: lugejate küsimustele vastas presidendikandidaat Ene Ergma
Intervjuu on lõppenud!
Postimees Online'i lugejate küsimustele vastas täna riigikogu aseesimees ja presidendikandidaat Ene Ergma.
Ergma: poliitilist lehmakauplemist saab ohjata rahvas
Põllumeeste Kogu maaelu- ja põllumajanduspoliitika programm
Postimees Online avaldab Põllumeeste kogu maaelu- ja põllumajanduspoliitika programmi ühinemisotsuse kinnitamiseks erakonnaga Isamaa ja Res Publica Liit.
Jaanus Marrandi: Rääkisid taludest, toetasid suurtootjaid
Helir-Valdor Seeder: Kes põhjustas põuad, üleujutused ja talvekahjud?
Reiljan müüb Rävala puiestee maja paremuselt teisele pakkujale 
Rävala pst 8.


Keskkonnaminister Villu Reiljan võttis eile oma käskkirjaga Rävala puiestee 8 kinnistu müügis vastu paremuselt teise, AS Wipestrex Grupp pakkumise hinnaga 420 miljonit krooni.


> Loe siit | Kommenteeri
Laar: Kuubas toimuv on kui NSV Liidu gerontide paraad 
Mart Laar.


Ekspeaminister Mart Laari sõnul meenutab Fidel Castro haigestumine ja võimu üleandmine Raul Castrole 1980. aastate alguse olukorda NSV Liidus, olemas on ka muud eeldused demokraatliku ühiskonna ülesehitamiseks.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Fidel Castro seisund on tema enda sõnul hea

Haige Fidel Castro andis Kuuba tüüri oma venna Rauli kätte
Kuressaare politsei otsib kadunud meest 
Marek Niitmets


Kuressaare politsei otsib üleeile kadunuks jäänud Marek Niitmetsa, keda viimati nähti samal päeval kella 11 paiku Vilsandi saarel.


> Loe siit | Kommenteeri
Uuring: Tallinna kesklinna tänavail domineerivad naised 
Neiud Tallinnas Raekoja platsil Soome päeva tähistamas.


Tallinna kesklinna tänavail valitsevad naised, kes on seotud sealse teenidussfääriga, shoppamise ja teiste toimetustega, selgub Tartu Ülikooli geograafia instituudi uuringust.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Tallinna eeslinlane läbib päevas keskmiselt 70 kilomeetrit
Ihasalu lahel uppus täna inimene  

Täna kell 12.50 läks Ihasalu lahel ümber paat, üks kahest veesõidukis viibinud meesterahvast uppus.


> Loe siit | Kommenteeri
Taksokontroll avastas tagaotsitava sohvri  
Itaalia turistideks maskeerunud Jaanus Mutli (vasakul) ja Jüri Ratas käisid maikuus Tallinna taksosid kontrollimas. Sellest alates korraldatakse Tallinnas iga natukese aja tagant taksode kontrollreide.


Kahe nädala jooksul kontrolliti Tallinnas 176 taksot ja avastati 66 eeskirjade rikkumist, ühel taksojuhil puudus juhiluba ja üks taksojuht oli politsei poolt tagaotsitav.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Tallinn hakkab karistama petturjuhtidega taksofirmasid

Tallinna taksojuhid peavad uut eeskirja mõttetuks ja ohtlikuks

Tallinnas kehtib tänasest uus taksoveo eeskiri Video

Tallinn alustab taksopetiste tabamiseks politseiga ühisreide

Vaata lisaks samal teemal
Väikese maakooli kauaaegne direktor andis raskustele alla 
Riho Mäe tunnistab, et ei suutnud enam kooli rahastamisprobleemidega toime tulla.


Viisteist aastat Tudu põhikooli direktorina töötanud Riho Mäe uuel õppeaastal enam koolijuhina ei jätka. Temaga samaaegselt lahkub Lääne-Viru maakonnas omal soovil veel kolm koolidirektorit.


> Loe siit | Kommenteeri
Samal teemal:

Ligi poolte PM Online'i lugejate arvates hoiaks õpetaja maakoolis hea palk

Minister Reps: olukord Eesti haridussüsteemis on katastroofiline Video

4 küsimust Lääne-Viru maavanemale
Raplamaal põles puidutöökoda 


Täna varahommikul kell 5.11 teatati häirkeskusele, et Raplamaal Kuusikul asuvas puidutöökojas puhkes tulekahju.


> Loe siit | Kommenteeri
Elion sai Hiiumaa ja Saue telefonid töökorda 
Ain Parmas


Uuendatud kell 18.48
Täna kell 15.20 lõhuti tee-ehitustööde käigus Elioni valguskaabel Harjumaal Laagri ja Saue vahel, mistõttu ei töötanud osad telefonid Hiiumaal ja Harjumaal Sauel ning ADSL interneti püsiühendused ja DigiTV Keilas, Sauel ja Sakus. Kaabel parandati ning telefoni- ja internetiühenduste töö ning DigiTV edastamine taastus täna kell 18.20.


> Loe siit | Kommenteeri
Ülemiste keskuse automaat võttis vastu rekordkoguse taarat 
Ülemiste Keskus Tallinnas


Põhjamaade moodsaim tarbijaskonnalt panditaarat vastuvõttev taaraautomaat Tallinnas Ülemiste keskuse parklas võttis juulis vastu rekordkoguse ehk ligi veerand miljonit pudelit.


> Loe siit | Kommenteeri
 
Fotogalerii
15:30 04.12
Üleujutus Korva luhal
kõik galeriid
Meelelahutus

Kunstis rändaja ihkab vaba pintslitööd

Noorteühing M.E.K.A. pakub alternatiive

HIP! Kuldar Kullasepp: Teeksime reeglid selgeks

HIP! Eha Urbsalu tutvustas New Yorgis uut singlit

HIP! Võrtsjärve kallast uhub hea muusika

Ligitõmbav väikesaar pealinna külje all

Liis Lusmägi: Tutvumissaate etalon

Hvostovi ilukirjanduslik rünnak Eesti ajaloo alusmüütidele

Ajakiri Vikerkaar saab 20-aastaseks

2300-aastase tuleaseme leiukoht ja vanim puukirik asuvad kõrvuti

03.08 Horoskoop 4. augustiks Video

HIP! 03.08 Kevin Federline hakkab näitlejaks

HIP! 03.08 Nädalavahetusel eellinastub film «Autod»

03.08 Koer rebis Elvis Presley kaisukaru tükkideks

03.08 Vana-Vigalas toimub laste muusikalaager

03.08 Kinobuss alustab suvetuuri

03.08 Eestlase ruletirattakeerutus kuulutati ametlikult Guinnessi rekordiks

03.08 Linn küsib avaliku käimla eest 300 000 eurot

03.08 Jennifer Aniston on kõige õnnetuma armastusega kuulsus

03.08 Emajõe hansalodi ootab linnarahvast lodjasõitudele
 
PostimeesMaailm
Gallup
Kuidas hoida õpetajaid maakoolides? (3491)
Tõsta palka
 44.74%
Anda ametikorter
 9.31%
Parandada töötingimusi
 5.47%
Riik peaks õpetajaametit väärtustama
 40.48%
Välisuudised
18:45 03.08 (40)
Hezbollah’ raketid tapsid viis iisraellast
18:40 03.08 (31)
Laar: Kuubas toimuv on kui NSV Liidu gerontide paraad
18:24 03.08
Briti tööpartei kontorisse saadeti kirjapomm
17:54 03.08 (4)
Afganistanis hukkus enesetapurünnakus üle 20 inimese
16:29 03.08 (29)
Iisrael: Qana surmarünnak oli eksitus
15:52 03.08 (10)
Liibanon: Iisraeli rünnakud on tapnud 900 inimest
15:30 03.08 (7)
Euroopa Keskpank tõstis taas intresse
14:53 03.08 (1)
Rootsis peatati osaliselt töö veel ühes tuumajaamas
14:18 03.08 (1)
Julia Tõmošenko blokk lahkub Ukraina ülemraadast
13:00 03.08 (16)
EL: debatti surmanuhtluse taastamise üle ei tule
12:26 03.08
Eesti saatkond Moskvas saab lisavalvuri
10:56 03.08 (12)
Briti diplomaat: Iraagi kodusõda on väga tõenäoline
07:10 03.08 (4)
Juštšenko kiitis Janukovitši kandidatuuri heaks
Vanemad uudised
Postimees Online
23:02 03.08 (2) Video
Koplis varastati lühikese aja jooksul juba kolmandat korda sidekaablit
22:31 03.08 (31)
Valgas põletas lapselaps oma vanaema surnuks
21:48 03.08 (55) Video
Kadri Must: ümarlauaparteide uus tähtaeg Keskerakonnale ei sobi
19:46 03.08 (19)
Tallinna eeslinlane läbib päevas keskmiselt 70 kilomeetrit
19:32 03.08 (41)
Andrei Inešin tuli Zagrebis maailmameistriks
19:21 03.08 (12)
Ligi poolte PM Online'i lugejate arvates hoiaks õpetaja maakoolis hea palk
19:18 03.08 (10)
Erakonnad jätkavad ühise presidendikandidaadi leidmist nädala pärast
18:52 03.08 Galerii
Fotod: 3. august piltides
18:45 03.08 (40)
Hezbollah’ raketid tapsid viis iisraellast
18:40 03.08 (31)
Laar: Kuubas toimuv on kui NSV Liidu gerontide paraad
18:24 03.08
Briti tööpartei kontorisse saadeti kirjapomm
18:20 03.08 (22)
Reiljan müüb Rävala puiestee maja paremuselt teisele pakkujale
18:04 03.08 (5)
Elion sai Hiiumaa ja Saue telefonid töökorda
17:54 03.08 (4)
Afganistanis hukkus enesetapurünnakus üle 20 inimese
17:52 03.08 (12)
Eestlase ruletirattakeerutus kuulutati ametlikult Guinnessi rekordiks
17:39 03.08 (22)
Uuring: Tallinna kesklinna tänavail domineerivad naised
17:35 03.08 (1)
Laskur Andrei Inešin on MM-il kullakonkurentsis
17:20 03.08
Grahami juhendatavad jäävad Berliini Kuldliiga ukse taha
16:52 03.08 (10)
Atonen: riigieelarve pole välkideede jaoks
16:46 03.08 (6)
Zidane'i pealöögist tehtud varipilt on nüüd kaubamärk
Vanemad uudised
Ava uudistetasku  
   Fotogaleriid
15:30 04.12
Üleujutus Korva luhal
15:54 26.11
Jõulukuuse teekond Kambja vallast Mäekülast Tartu Raekoja platsile
14:25 24.11
Bravos toimus “Sexpeditsioon”
22:33 23.11
Lugejate fotod: lumine pühapäev Tartus ja Tartumaal
vaata lisaks
   
   
©1995-2012 Postimees Kõik artiklid (paberleht) RSS-feed kood Codewiser