Tartu Postimees
 «  01.aprill 2008  » 
Tee koduleheks Otsing Arhiiv Tellimine Reklaam/Advertising Töötajad Kuulutus ajalehte Tartumaa kinnisvara
» Täna
» Varia
Kultuuriaken
Täna Tartus
Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäev
AHHAA 4D elamuskino
Linnamuuseumi filminäitusel: giiditund Lauri Kärgiga ja "Tudengimuusikal" kinokohvikus
Laba diena ehk lätlastest lõunas!
Tartu orienteerumisneljapäevak
 Tartu Postimees > Arvamus 

Terve artikkel | Prindi | Saada sõbrale

Martin Pau: kuidas lumi teatrit lämmatas


27.03.2008 00:01
Martin Pau, Tartu Postimees


Reporter Martin Pau seletuskiri vanemtoimetajale.

 
Martin Pau

Eile kell 6.20 äratas mind isa telefonikõne. «Kuidas sul läheb? Kas kodust välja saad? Ma võin appi tulla – köis on juba valmis.»

Jah, isa masinal on nelivedu. Aga ta elab minu kodukülast 45 kilomeetri kaugusel ja sestap vastasin, et küllap ma omal jõul või lahkete naabrite abiga liikuma saan.

6.50 õue astudes taipasin, et olukord on palju hullem, kui aknast paistis. Kühveldasin kuuri ukse eest suurema lume ära ja püüdsin tagurdada võimalikult hoogsalt. Kaheksa meetrit, siis olin omadega lumes. Kergepoolne sedaan väljendas ühemõtteliselt, et pole lumesahk.

«Palun vabandust, aga täna jääb tennis ära,» teatasin 7.10 mängupartnerile. Auto polnud enam kinni, aga ees ootas ligi 100 meetrit mu isiklikke tuisuvaale. Ja siis veel vähemalt viis kilomeetrit riigimetskonna ja valla tuisuvaale.

«Paistab, et mina ei liigu kuhugi,» vastas helistamisele naabrinaine, kes sõidab igal hommikul enne kaheksat mu kodust mööda kergepoolse neliveolisega. Nii kustus lootus, et saan kellegi turvalises slepis asfaltteele, mis ometi peaks juba sahatud olema.

«Ma ei tea, millal ja kas üldse täna linna jõuan,» saatsin 7.39 ülemusele sõnumi.

Meeterhaaval hakkasin end külavahetee poole kühveldama. Sain ruttu aru, et füüsiline vorm jätab soovida ja homme ärkan valutava seljaga. Umbes 40 meetri peal hakkasid varbad külmetama. Tuli kohviisu.

Aknal kuuma jooki rüübates silmasin külateel mööduvat lumepilve. Pilve seest paistis natuke punast džiipi, vist metskonna oma. Huviga sumpasin jälgi vaatama. Auto põhjamuster lumel veenis lõplikult, et lumesahk tuleb ära oodata.

Väga tobedana tundus mõte istuda määramatu aeg kusagil põldude vahel tuisuvallis, autos kaks last ja koduni neli kilomeetrit.

Kell 9.30 kostis mobiilist murelikuvõitu lasteaiakasvataja hääl:

«Kas Laura täna lasteaeda ei tule? Meil on kell kümme oma maja rahvale etendus, tal on seal tähtis roll.»

Kell tiksus minuteid, taevas lund. Kaevamine muutus seda lõbusamaks, mida lähemale külatee jõudis. 11.15 avastasin, et lumesahk on ühtpidi käinud, aga mina teda ei näinud. Olin jälle toas kohvil. 11.30 istusid lapsed autosse, sahk vilgutas kauguses oma kollast tuld juba teisel ringil.

Näedsa. Viimased kolm kuud laskis kruusatee kuumaastik arendada tippkiirust 20 kilomeetrit tunnis. Nüüd sain endale lubada lausa topeltvunki. Sahk oli teinud tubli tasandustöö.

Aituma, talvetaat!

Ja aituma sullegi, sahaonu! Õhtusel etendusel lapsevanemaile sai Laura surematu rästikurolli ära teha.

Kas soovitad lugu teistele lugejatele?
Hinda Hinda Hinda Hinne: 3  

  Varem samal teemal:

Lumeuputus lõi paljud plaanid segamini (2)
2008-03-27 00:01

Repliik: jälle potjomkin! (12)
2008-03-27 00:01

Tänavakoristuses valitses eriolukord (5)
2008-03-27 00:01
 
Gallup
Kas kannate helkurit? (1422)
Jah, alati
44.5%
Ei, mitte kunagi
19.0%
Mõnikord
36.5%
 
Gallup
Millise hinde annate Tartu Ülikool / Rocki korvpallimeeskonna mängule Balti liigas? (953)
Väga hea
 7.24%
Hea
 7.45%
Rahuldav
 25.08%
Nõrk
 50.79%
Ei oska öelda
 9.44%




Tartu lühiuudised
13:13 01.04
Annelinna Gümnaasiumi direktoriks saab Hiie Asser
13:12 01.04
Lasteaia Ploomike juhatajana jätkab Tiina Käärik
13:10 01.04
Ravila tööstuspargi enampakkumisel oli huvi väike
13:08 01.04
Tartu linnavalitsus rendib allasutustele 624 uut arvutit
13:06 01.04
Tartu linna teekatteid märgistab AS Talter
13:04 01.04
Tartu toetab Põhja- ning Baltimaade koorifestivali
13:03 01.04
Linnavalitsuse ruumid saavad korda
13:01 01.04
Kutsehariduskeskuse hooned läbivad remondi
12:59 01.04
Kunstigümnaasium saab uued aknad
Kõik tänased
Videouudised
Online intervjuud
Poliitfoorum
Kaebusteraamat
Blogid
Tarbija24
Avalik uudisvoog
Elu24
Sport
23:27 TV3: pere sattus uuselamurajooni ainsateks elanikeks

19:41 Seksuoloog: tehnika paneb tüdrukud seelikut kergitama

18:59 Muusika aitab lennujaama turvakontrollis lõõgastuda
09:49 Jõgeva politseiinfo

09:49 Kaitsevägi muutus üheks valitsusasutuseks

09:48 Lõuna-Eesti Päästekeskuse operatiivsündmuste kokkuvõte 31. detsember
©1995-2012 Postimees | Kasutustingimused | Töötajad | Reklaam | Kontakt Uudised | Sport | Tarbija24 | Elu24 | Ilm | TV kavad | Koomiks | Telli ajaleht | Arhiiv | Paberleht | RSS feed